8 цікавих фактів з історії
відео…

8 цікавих фактів з історії відеоспостереження

Відеоспостереження міцно вкоренилося в нашому житті. На вулицях, e торгових мережах, кінотеатрах, ресторанах, під’їздах житлових будинках зустріти камери вже не рідкість. Навпаки, відсутність відеоспостереження насторожує, хочеться піти під приціл зірках об’єктивів, з камерами відчуваєш себе безпечніше. Домашнє відеоспостереження в Україні поки зустрічається не так часто, але ми то знаємо, що буде далі.Але сьогодні не про майбутнє. Ми зануримося в минуле і розповімо 8 цікавих фактів з історії відеоспостереження.1. Першим прототипом відеоспостереження була фотосистема, використовувана в 1913 році у в’язниці Голловей (Лондон). І як ви думаєте, хто став натхненником настільки інноваційного способу спостереження за ув’язненими? Звичайно жінки! Суфражистки, що знаходилися під вартою, вважалися лондонською поліцією особливо небезпечними злочинницями, які вимагали особливого підходу. Що з цього вийшло, ми вже знаємо. Жінки отримали право голосу, а світ задумався про відеоспостереження, як складової системи безпеки.

2. Перша камера відеоспостереження була винайдена приблизно в 1942 році Вальтером Брухом. І привід був не з приємних. Відома інжинірингова компанія встановила першу систему відеоспостереження на ракетному космодромі в Німеччині. Все заради віддаленого спостереження за запуском першої в світі балістичної ракети дальньої дії Фау-2.

3. У 1956 році відеоспостереження “вийшло” на вулиці Гамбурга, переслідуючи мирні цілі – моніторинг і коригування трафіку. Поліцейські перемикали сигнали світлофора стежачи за картинкою на моніторі. А через три роки інші міста Західної Німеччини могли похвалитися таким нововведенням.5. Лондон. 1960 рік. На Трафальгарській площі встановлена перша стаціонарна камера відеоспостереження для стеження за обстановкою в місцях скупчення людей. Так Британія задала тон цьому напрямку безпеки.4. У 1968 році Олієнт (штат Нью-Йорк) став першим містом у світі, в якому встановили камери відеоспостереження уздовж головної ділової вулиці, щоб боротися зі злочинністю. Камери передавали зображення прямо до поліцейського управління.5. За даними останніх років у Великобританії на кожні 11 осіб припадає одна камера.

6. Деякі аналітики стверджують, що до 2020 року кожна людина щодня в середньому буде 300 раз потрапляти в поле зору камер спостереження.7. Експерти стверджують, що 70% крадіжок можна уникнути встановивши відеоспостереження.