Що таке PoE?
Якщо ви вперше зацікавилися відеоспостереженням, то у вас виникне питання: а як же цю прірву камер живити? Як розмістити розетки у важкодоступних місцях?
В окремій розетці для кожної камери нема потреби. Простягнувши по об’єкту відеоспостереження Ethernet-кабелі для зв’язку камер, ви можете не переживати, що доведеться тягти ще стільки ж кабелів.
Далі – конкретніше.
PoE розшифровується як Power over Ethernet – технологія подачі живлення на мережеві пристрої (до яких відносяться IP-камери), через Ethernet (мережевий кабель), і це не заважає зв’язку – електрика передається вільними “жилами” крученої пари.
Чому це зручно?
Економія. З PoE ви використаєте менше блоків живлення і проводки, у випадку великих проектів – економить десятки метрів кабелю.
Зручність. Шнури блоків живлення не надто довгі, а PoE дає можливість не шукати для кожної камери розетку, що поруч.
- Можливість використовувати IP-камери там, де розеток немає. Наприклад, на вулиці.
Обмеження
Відстань. PoE використовується без PoE-повторювачів на дистанції лише до 100 метрів, у випадку для малопотужних камер ця відстань може збільшуватися до 150-200 метрів.
Необхідність використання PoE-інжекторів/PoE-комутаторів. Як заповідали Ломоносов і Лавуазьє, ніщо не береться нізвідки, а значить – живлення усе ж потрібно подавати. На щастя, на більшу локальну мережу часто вистачає одного пристрою.
Чому це працює і як реалізовано?
Як ми вже з’ясували, живлення до локальної мережі усе ж потрібно подавати, але можна зробити це тільки один раз і там, де зручно, замість того, щоб підключати блок живлення “на місці”. Для однієї камери можна було б скористатися PoE-інжектором, пристроєм, який об’єднує живлення від БЖ і сигнал даних від вхідного Ethernet, і дозволяє надалі використовувати тільки Ethernet (який сам живить мережевий пристрій).
Але набагато частіше використовують PoE-комутатори, які використовуючи всього один блок живлення, дозволяють живити часто цілу локальну мережу. Наприклад, подають живлення на 24 різних пристрої.
PoE має певну класифікацію, у залежності від максимальної потужності пристроїв, що підключаються:
Клас 1 – 4,5 Вт на порт PoE; від 0,44 до 3,84 Вт на пристрій (офісні камери без підсвічування).
Клас 2 – 7 Вт на порт PoE; від 3,84 до 6,49 Вт на пристрій (вуличні камери з підсвічуванням 10-20 м).
Клас 3 – 15,4 Вт на порт PoE; від 6,49 до 12,95 Вт на пристрій (вуличні камери з підсвічуванням понад 20 м).
Клас hPoE (PoE +) – до 25 Вт на пристрій (швидкісні PTZ-камери, камери з підігрівом).
Тому потрібно перевіряти, чи вистачить потужності вашого комутатора для заживлення всіх необхідних механізмів.
Висновок. Використовуючи PoE-комутатор IP-камери можна живити пачками на дистанціях до 100 метрів, за необхідності робити глобальні проекти (сотні камер) – PoE-комутатори спокійно об’єднуються в локальну мережу.