Екскурсія по заводу Hikvision: погляд …

 Екскурсія по заводу Hikvision: погляд зсередини

Сьогодні Hikvision є найбільшим у світі виробником систем відеоспостереження та безпеки. І це по-справжньому видатний результат, особливо з огляду на те, що свій перший цифровий відеореєстратор компанія випустила тільки у 2004 році.

Одним з основних мотивів і чинників такого успіху Hikvision є непохитна прихильність науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт (НДДКР) і віра в їх першорядну важливість. Прийнятий на початковому етапі курс на розвиток передових технологій ніколи не змінювався, і навіть під час світової фінансової кризи, коли всі інші компанії відкладали розробку нових продуктів, НДДКР і раніше залишалися пріоритетною статтею витрат Hikvision. Так, у 2014 році з 11 тисяч співробітників 3.7 тисячі становив інженерний штат. Дійсно величезна кількість! У нинішніх умовах високої конкуренції бути простим наслідувачем недостатньо, і саме інженери, і саме у такій кількості, забезпечують потік свіжих рішень, необхідний для утримання технологічної першості на даному ринку. Hikvision реінвестує 7% своїх доходів у НДДКР.

Кілька років тому, до побудови нового центрального офісу, вся компанія містилася у трьох будинках. Зараз же ці три будівлі відведені виключно під виробництво, а керівництво фірми та інженерний штат розташовується у головному офісі. Але зі зростанням компанії зростає й кількість її співробітників – так, до 2017 року компанія об’єднає вже 6 тисяч інженерів. І для їх розміщення ведеться будівництво нового корпусу, що розгорнувся навпроти головного офісу на ділянці землі площею у 150 тисяч квадратних метрів. Стрімке збільшення обсягів виробництва також обумовлює необхідність перенесення виробничих потужностей. Незабаром вони будуть перенесені за 50 км від міста на фабрику, що займає один квадратний кілометр землі.

Головне управління компанії сьогодні займає дві будівлі по 22 поверхи загальною площею в 100 тисяч квадратних метрів, вони з’єднуються 4-поверховим мостом, в якому знаходяться демонстраційні зали, їдальні та переговорні. Увійшовши до головного офісу, ви можете помітити, наприклад, автоматичні поштові скриньки. В організації будівлі, де працюють понад 5 тисяч співробітників, автоматизація на такому рівні відіграє дуже важливу роль. Дорогою до основного демонстраційного залу ви проходите через тимчасову експозицію, де представлена ключова продукція Hikvision: аналогові камери, ранні моделі IP-камер і цифрових відеорекордерів. З неї ви потрапляєте у величезний демонстраційний зал. Він розбитий на кілька секцій, у кожній з яких можна побачити як окремі моделі камер і систем задовольняють вимоги різних специфічних областей: промисловість, транспортна система, в’язниці, освітні установи, захист житла.

Комплекс з переговорних, тренінг- та конференц-залів знаходиться на верхньому поверсі моста. Він містить кілька малих приміщень з 10 посадковими місцями, а також величезні зали, що вміщають до 300 осіб. Масштаби вражають! Просто над ними, на даху, облаштовано сад, де можуть проводити свій вільний час працівники та відвідувачі центру.

Їдальні

Усього у будівлі дві їдальні. Вони дійсно величезні та простягаються на кілька десятків метрів. Та з огляду на те, що у будівлі працює понад 5 тисяч співробітників, такі розміри виправдані: під час перерв в їдальні одночасно може перебувати понад тисяча людей – видовище швидше нагадує ресторан в аеропорту, ніж в офісі. Щоб зробити процес покупки їжі ефективнішим та швидшим, його також автоматизували, усе здійснюється з використанням спеціальних смарт-карт. Протягом робочого дня працівникам надається дві обідні перерви.

Фабрика

Вона розташовується у старому офісі компанії. Перед входом всередину всі відвідувачі надягають спеціальні халати та антистатичні бахіли. У першому виробничому приміщенні встановлено 8 монтажних ліній, що працюють у дві зміни. Їх середня місячна продуктивність складає 5.1 млн виробів. У процесі монтажу плати піддаються багаторазовій перевірці: спочатку візуальній оцінці, потім рентгенодефектоскопії й на фінальному етапі відбувається перевірка відповідності показників електричного кола встановленим параметрам. Виробнича дільниця, присвячена виробництву IP-камер, складається з 21 лінії. Робота тут ведеться в одну 8-10-годинну зміну, під час якої у середньому проводиться 18 тисяч IP-камер.

На інформаційних табло показується інформація про помилки, виявлені на виробничій лінії, поруч же наводяться дані про загальні та особисті успіхи персоналу. Наприклад, грошова оцінка впровадженої тим чи іншим співробітником ідеї. Це робиться для заохочення особового сприяння кожного успіху компанії.

Ще одним цікавим моментом є те, що перед початком зміни кожен працівник може прикріпити до своєї уніформи зображення радісної або сумної особи, завдяки цьому на ключові ділянки виробництва куратори зміни відбирають тільки тих людей, які емоційно до цього готові.