Hikvision Darkfighter перетворює …

 Hikvision Darkfighter перетворює нічний відеоспостереження в Солфорді

Розташований на північному заході Англії та входить до складу графства Великий Манчестер, муніципалітет Сіті оф Солфорд, крім самого Солфорда, включає такі поселення, як Екклс, Суїнтон, Пендлбері, Уокден і Ірлем. Населення муніципалітету становить близько 218 тисяч осіб. За підтримки міської ради та партнерів громадські місця восьми районів муніципалітету були обладнані системою відеоспостереження, яка об’єднує 130 CCTV камер.

Зображення з камер транслюється в моніторинговий пункт, розташований в адміністративному центрі Солфорда. Моніторинговий пункт підключений до поліцейського радіо, таким чином, між його співробітниками і поліцією встановлюється можливість прямого обміну оперативними зведеннями про події, підозрюваних і зниклих людей. У минулому році за безпосереднього сприяння операторів зовнішнього спостереження поліцейськими було затримано близько 200 підозрюваних.

У таких густонаселених пунктах відеоспостереження грає важливу роль, і воно не обмежується підтриманням порядку вечорами після закриття пабів і нічних клубів. Так, солфордскій комплекс відеоспостереження мав ключове значення в операції “Пандора”, викритті масштабного підприємства по незаконному викиду промислового сміття.

Але всі колишні камери не могли забезпечити отримання якісного зображення в умовах низької освітленості, що унеможливлювало повноцінне цілодобове спостереження за місцевістю. Залежно від пори року відеоспостереження після 22-23 годин ставало малоефективним. Але тепер, коли на зміну старим камерам приходять Hikvision Darkfighter, ситуація кардинально змінюється.

Знайомство з Hikvision

Начальник міської служби безпеки Солфорда Стівен Кірні розповів, що міська рада вперше почав використовувати камери Hikvision два роки тому, після того, як міський забудовник запропонував їх для спостереження за процесом будівництва. “До того моменту я ніколи не чув про Hikvision і що стосується використання невідомих і невипробуваних камер, то я був налаштований вельми скептично. – говорить Стівен Кірні. – Тому на будівельний майданчик ми їх не встановлювали, але, замість цього, ми встановили їх на даху однієї з наших офісних будівель. На наступний день мене викликали оператори відеоспостереження зі словами: “Ви тільки подивіться, це кращі камери з усіх, що у нас були!” – І вже протягом двох років ми незмінно довіряємо камерам Hikvision, які, на відміну від своїх попередників, за цей час нас жодного разу не підвели “.

Основні проблеми і задачі

За словами Кірні, на шляху до створення ефективної системи відеоспостереження перед міською радою постає ряд перешкод і обмежень. “По-перше, це обмеженість бюджету. На відміну від того, що було чотири-п’ять років тому, коли бюджетних коштів з лишком вистачало на збільшення комплексу відеоспостереження, сьогодні ми змушені з особливою ретельністю підходити до розгляду економічної необхідності та можливості заміни несправних, або покупки нових камер. І, мушу сказати, що у цьому питанні ціни Hikvision чудові. – каже Кірні. – По-друге, жодна камера з використаних нами до цього не мала потрібних характеристик, що істотно обмежувало якість відеоспостереження у темний час доби. У цьому сенсі можливості камер Hikvision безпрецедентні. Окрім того, камери Hikvision менш вимогливі до широти смуги пропускання, ніж їх попередники. Таким чином, з будь-якої сторони, це кращий вибір – вони дешевші, їх експлуатація дешевші, а параметри кращі”.

Перехід на Darkfighter

Після вдалого використання двох камер Darkfighter у ході операції “Пандора” Кірні запитав у операторів відеоспостереження, де, на їхню думку, камери Darkfighter принесуть найбільшу користь. І згідно з їхнім рекомендаціям, у жовтні 2015 року центр міста Екклс був переобладнаний з використанням нових PTZ-камер.

Камери закуповувалися у дистриб’ютора ezCCTV. Використовувалася купольна модель DS-2DF8223I-AEL PTZ. Окрім відмінних показників знімання в умовах слабкого освітлення, камери оснащені зум-об’єктивом (23-кратний оптичний зум), який працює у режимах “День/ніч”, а також мають ряд смарт-функцій, серед яких розпізнавання облич, виявлення проникнення і перетину кордонів. Камери розраховані на експлуатацію у жорстких умовах і забезпечують чітку картинку з Full HD-дозволом (1080 пікселів).

Кірні заявляє, що до сих пір результати винятково хороші. “Ми спробували, і отримали якість відео, яка перевершила всі наші очікування. Камера фактично перетворює ніч на день. Можу сказати, що у міру можливостей міського бюджету ми поступово замінимо всі 130 старих камер новими Darkfighter”.

У майбутньому влада планує також встановлювати камери Hikvision DS-2DF8336IV-AEL PTZ, які мають вже 36-кратний оптичний зум, і циліндричні камери DS-2CD4A85-IZS 4K Ultra HD (3-мегапіксельний аналог – DS-2CD4A35FWD-IZS).

Каже член міської ради Солфорда Девід Ланкастер: “Система відеоспостереження у нашому місті відіграє незамінну роль. Її оператори працюють у згуртованому тандемі з поліцією, що дозволяє останнім швидко реагувати на інциденти, отримувати необхідні відомості й докази для затримання підозрюваних та виявлення зниклих людей. Ми були абсолютно вражені роботою камер Darkfighter. Вони справді перетворюють ніч на день і дають чудову картинку. До того ж їхня ціна майже вполовину менша, за ціну колишніх камер “.