Налаштування часу: як перевести
годинник на пристроях Hikvision


Прийшовши вранці 30 жовтня на роботу ви, мабуть, помітили щось подібне:

Наші смартфони та комп’ютери перевели час автоматично, стрілки наручного годинника ми прокрутили на годину назад, але час на камерах залишився колишнім. Камери Hikvision не переводять час самостійно. В Україні перехід на зимовий або літній час проводиться згідно з постановою Кабміну № 509 від 13 травня 1996 року «Про порядок обчислення часу на території України». Китай, як і багато інших країн, не лише відмовився від переведення часу, але й скоротив кількість часових поясів. Попри значні розміри країни, Китай живе в одному часовому поясі (+8 годин від Гринвіча).

Звичайно, дуже захоплює розповідати начальству або замовникам про те, як колись давно Бенджамін Франклін вирішив заощадити на свічках, але значно краще заспокоїти їх виправленням ситуації.

 

Як перевести час на камерах Hikvision

Нижче показано, як перевести час у веб-інтерфейсі, через програму IVMS-4200 або через реєстратор.

 

Спосіб перший: web-інтерфейс

Заходимо у “Налаштування” – “Система” – “Налаштування системи”. Вибираємо вкладку “Налаштування часу”. Якщо з “Ручною синхронізацією часу” все зрозуміло, то пункти NTP і DST, можливо, потребують пояснення.

По-перше, маленька опція ручної синхронізації – можна поставити галочку “Синхронізувати з часом ПК” і веб-інтерфейс автоматично підтягне час комп’ютера. Працює лише один раз, постійно синхронізація працювати не буде.

По-друге, функція NTP створена для автоматичної підводки часу. Досить вбити у пошуковик рядок “ntp сервер Україна” і вибрати сервер до смаку. Ми скористалися ntp.time.in.ua.

Якщо 123 вам не підходить, поміняйте порт або збільште часовий проміжок синхронізації, якщо вам потрібна різниця в часі більше, ніж 1 година.

Мінус цього способу в тому, що реєстратору потрібен доступ до інтернету. Не обов’язково прокинуті порти та ін., просто доступ з локальної мережі.

По-третє, функція DST (daylight saving time) відповідає за переведення часу на літній і назад. Чому ми не використовуємо її? NTP-сервер універсальніший, підтримується усіма пристроями й у роутера є доступ до мережі. Якщо у вас, наприклад, немає можливості використовувати NTP-сервер, DST – ваш вибір.

Ми перевели час на нашому реєстратора та на камері він змінився автоматично. Чому?

Про це нижче.

На камерах, підключених до реєстратора, можна виставити синхронізацію через NTP (вона працює навіть якщо камера працює через PoE, але у реєстратора є доступ до інтернету). Вибираючи ручну синхронізацію, час буде встановлено вручну, але під час його зміні на пов’язаному з камерою реєстраторі, камера підтягне час звідти.

Функції DST, як ми писали вище, на деяких пристроях немає, і ця камера – яскравий приклад її відсутності.

 

Спосіб другий: IVMS 4200

Для зміни часу на реєстраторі заходимо у розділ “Система” – “Час”. Опції аналогічні ручному налаштуванню.

У камері меню однакове для камер і реєстраторів. Як не дивно, є навіть DST, але як буде працювати перехід на літній/зимовий час за відсутності в камері такої функції – незрозуміло.

 

Спосіб третій: через реєстратор

Якщо з якихось причин вам потрібно використовувати реєстратор безпосередньо, зайдіть у “Конфігурацію”.

У поле “Загальне” у вкладці “Загальне” можна виставити системний час.

У сусідній вкладці “Налаштування DST” можна поставити перехід на літній час.

А для налаштування роботи з NTP-сервером потрібно зайти в пункт “Мережа”, вкладка “NTP”.

Вітаємо, час на камерах і реєстраторах переведено.