Самостійна перепрошивка …

 Самостійна перепрошивка Hikvision

Камери та реєстратори Hikvision – це не лише залізо, але й програмне забезпечення. Прошивки під нього постійно оновлюються. Чи варто оновлювати камеру до останньої цифри? Про це і поговоримо.

Загальна політика: якщо все працює – нічого не чіпайте. Прошивки, зазвичай, вирішують якісь проблеми. Немає проблем – не перепрошивайте.

Все ж варто відзначити, що деякі прошивки вносять дрібні зміни й поліпшення – у цьому випадку краще оновитися. Подробиці нижче.

Якщо є проблеми

Перепрошивка вирішує рідкісні проблеми, що проскочили через досить сувору систему китайського тестування. Наприклад, через два дні роботи по вайфай, камера перестає відправляти листи. Це лікується.

Кращий варіант рішення – повний опис проблеми техпідтримці. Вам дадуть правильну прошивку, або самі перепрошиють віддалено.

Не всі прошивки інкрементальні. Для деяких камер буває так. Якщо зараз стоїть 1.0.0, то не можна відразу накочувати 1.2.0, спочатку треба залити проміжну 1.1.0. Тут є тонкощі, їх важливо враховувати.

Можна залити прошивку самостійно. На головному сайті hikvision.com у розділі Support – Downloads – Firmware є найостанніші прошивки.

Якщо є нові функції

У деяких версіях прошивок заявлені нові або поліпшені функції. Наприклад, у прошивці V5.3.6 151105 для камер

у ченджлозі є рядки:

1. Optimize the image quality;

2. H.264+ and Rotate Mode are supported simultaneously for 2MP devices;

3. Solved defect: Image flicker when connecting to Hikvision NVR.

Окрім виправлення багів, інженери пошаманили над алгоритмами та оптимізували програмну обробку якості картинки. Заради такого, напевно, варто й оновитися.

Які ризики?

Главних ризиків два.

“Криво” встановлена прошивка.

Це реально, аж до стану “повна цегла, відправляти у ремонт”. Пару недокачаних кілобайт, світло блимнуло, кабель відійшов – причин може бути багато.

Нові проблеми.

Іноді прошивки самі вносять проблеми, які потім доводиться виправляти. Наприклад, у THD-реєстраторів є поняття парності каналів. Туди ще й аналогові камери зарахувати можна. Перший та другий канали – обидва THD; третій і четвертий – аналогові або навпаки. Є прошивки, що дозволяють не дотримуватися цієї парності, але працюють вони нестабільно. Це з досвіду.

Ми розуміємо, що ви все одно будете перепрошивати пристрій самостійно. Ось кілька слушних порад.

  1. Якщо є можливість – на період перепрошивки живити камеру від акумулятора (реєстратор можна від комп’ютерного безперебійника). Так ви уникните ризику блимання світла.

  2. Звантажте прошивку два рази й порівняйте розміри двох файлів. Якщо різні – у вас проблеми з мережею, прошивку краще відкласти.

  3. Не беріть прошивку на форумах. Шукайте на hikvision.com або запитуйте у свого продавця.

  4. Читайте релізноут прошивки. Ви повинні розуміти навіщо її ставите.

  5. Після перепрошивки скиньте налаштування на заводські. Цей шаманський метод вирішує декілька проблем.

Шийтеся акуратно. Гарного вам дня!