Що таке HLC?


Усі ми зіштовхуємося з засвіченими ділянками на зображеннях, що зафільмовані фото- чи відеоапаратурою. У відеоспостереженні засвічені кадри неприпустимі, адже саме на такій ділянці може знаходитися важлива інформація. Щоб уникнути цієї проблеми камери відеоспостереження Hikvision обладнані функцією HLC.


HLC – це технологія компенсації яскравого засвічування. Працюючи за дуже простим принципом, а саме маскуючи (з розрахунку середньої яскравості) яскраві джерела світла маскою, HLC робить темні частини зображення такими, що їх можна розрізнити.

Розглянемо функцію HLC на прикладі продовження любовної історії наших героїв зі статті про 4К.

У нашого друга та його царівни на білій автівці, яку він відшукав за допомогою камер відеоспостереження Hikvision, усе складалось так добре, що було вирішено одружитися. Але у найвідповідальніший момент наречена, у кращих голлівудських традиціях, пропала не дійшовши до вівтаря. Не життя, а якийсь екшин, та друг не впав у відчай, й знову нагодився у наш офіс.

Ми переглянули записи з камери біля РАГСу й помітили дивні рухи, та через світло фар не змогли розгледіти те, що відбувалось.

Кадр зйомки. Функція HLC відімкнена

Але камера Hikvision не проста, й не золота, а з функцією HLC. Увімкнувши HLC, ми прибрали засвічену фарами ділянку, та побачили зниклу наречену. Дівчина ховалась від автомобіля, що переслідував її, недалеко від РАГСу.

Кадр зйомки. Функція HLC увімкнена

Поки її наречений та його родичі бігали рятувати дівчину від маніяка, ми вирішили перевірити, чиє авто її переслідувало. Завдяки HLC нам вдалося розрізнити номер автомобіля.  

Можливість визначення номера автомобіля за допомогою HLC

Вгадайте, хто ж цей “маніяк”?

Це Шерлок, що врешті-решт відшукав свою ціль, та ще й не на жарт її налякав. Довелося рятувати детектива від очманілих родичів нареченого.

Кінець-кінцем, усе закінчилося як в американському мильному фільмі, але з українським відтінком. Усі пили, гуляли й веселилися. Та й яке ж українське весілля без бійки? Але це вже зовсім інша історія.

Також хочемо зауважити, що в роботі з HLC потрібно враховувати два важливі фактори.

  1. Якщо камера направлена з глибини приміщення на скляну стіну чи вітрину, HLC може закрити огляд усього, що відбувається на вулиці.

  2. Використовуючи камери з визначенням автомобільних номерів та функцією HLC для фіксації номера автомобіля, ІЧ-підсвітку потрібно відімкнути чи знизити її рівень. Номера машин вкриті світловідбивною фарбою, підсвітка буде відбиватися від номера у напрмку камери, і HLC замаскує номер.