Вибір об’єктива …

Вибір об’єктива камери

Існують камери зі змінним об’єктивом. Яким же він повинен бути? Мабуть, це перше і головне питання, яким задається потенційний покупець, адже камера потрібна щоб бачити, а об’єктив, свого роду, очі пристрою. Сьогодні поговоримо про критерії, які важливо враховувати, вибираючи об’єктив.

Для початку важливо визначитися, для яких цілей ви купуєте камеру, де вона буде встановлена і за чим/ким буде спостерігати.

 

Місце установки камери

Для камер, які будуть працювати у приміщенні, підійде об’єктив з ручною діафрагмою або зовсім без неї. Якщо камера буде встановлена на вулиці, вибирайте автоматичну діафрагму. Вона буде регулювати вхідний потік світла, змінюючи діаметр отвору. Це дозволить зробити картинку чіткою за будь-якої погоди та освітлення.

 

Розмір об’єкта спостереження

Враховуйте не тільки розмір самого об’єкта, але й відстань до об’єкта спостереження.

Фокусна відстань можна обчислити формулою f = c × d ÷ w, де:



f – фокусна відстань об’єктива, мм



c – ширина ПЗЗ-матриці, мм



d – відстань від камери до об’єкта, м



w – ширина об’єкта, що спостерігається, м

Якщо нам потрібно визначити фокусну відстань об’єктива, за допомогою якого можна було б бачити певну висоту об’єкта, то w потрібно замінити на h, де h – висота об’єкта, що спостерігається. f = c × d ÷ h

Важливо пам’ятати, що фокусна відстань об’єктива має відповідати розміру зони спостереження. Максимальна дальність виявлення може значно скоротитися, якщо під час зйомки у поле зору камери потрапить на близькій відстані добре освітлений сторонній предмет. У цьому випадку автоматичний засув об’єктива скоротить час експозиції матриці, це буде рівносильно скороченню чутливості самої камери спостереження.

Таким чином, підбираючи камеру приблизно розраховуємо, яка фокусна відстань потрібна саме вам, далі вибираємо зі стандартних найближчих.

Таблиця приблизної відповідності кутів огляду і фокусних відстаней, у залежності від матриці представлена нижче.






Формат матриці
Фокусна відстань (мм)
2,846812
Кут огляду (градуси)
1/4″6448332517
1/3″7859423222
1/2″9474544228

Якщо на чутливу чорно-білу камеру встановити звичайний об’єктив, то при спостереженні з ІЧ-підсвічуванням зображення може виявитися у розфокусі.

Об’єктиви з індексом IR (інфрачервона корекція) дозволяють поліпшити передачу у зображенні дрібних деталей внаслідок підвищення контрастності зображення, і роздільної здатності об’єктива. Через те, що цей тип об’єктивів дозволяє вести відеоспостереження цілодобово без додаткового перефокусування, їх ще називають “День-Ніч”.



Популярність IP-камер спровокувала попит на мегапіксельні об’єктиви. Це об’єктиви високої якості, як правило, з використанням скляних лінз. Завдяки міцному корпусу вони майже не схильні до вібрацій, ударів і коливань температури повітря. Такі об’єктиви відрізняються дуже точним шліфуванням, дають чітку картинку навіть за низького освітлення та забезпечують високу чіткість розпізнавання зображень.