Круглий стіл: тенденції …

 Круглий стіл: тенденції відеоспостереження у 2018 році

Після переходу ринку відеоспостереження від аналогового до IP, індустрія виявилася на роздоріжжі. У той час як кількість встановлюваних камер кожного року зростає, на індустрію та компанії, що виробляють обладнання для відеоспостереження, впливають постійні зміни ринку.

Відеоаналітика, що раніше піддавалася різкій критиці як занадто популярна й ненадійна, зараз значно поширена як технологія, що знаходиться в перших рядах й у розробці, й у практичному застосуванні в усій індустрії відеоспостереження. І допомогли їй у цьому платформи штучного інтелекту.

З іншого боку, сприйняття споживачами продуктів різних виробників як однакових і зниження цін призвели до зменшення прибутку для багатьох постачальників. Крім цього індустрія серйозно стурбована питанням кібербезпеки й методами його вирішення з боку виробників систем відеоспостереження.

Що чекає світ відеоспостереження у 2018 році? Популярний спеціалізований портал SecurityInfoWatch.com отримав коментарі провідних гравців галузі, а hikvision.org.ua перевів їх для вас.

Спікери

Ендрю Елвіш, віце-президент Genetec

Дженніфер Хакенбург, старший менеджер з маркетингу продуктів Dahua Technology USA

Джефрі Хі, президент Hikvision USA Inc. та Hikvision Canada Inc.

Кічул Кім, президент Hanwha Techwin America

Брет Макгоуен, старший віце-президент з продажів і маркетингу Vicon

Фредрік Нільсон, віце-президент Axis Communications USA

Тім Палмквіст, віце-президент Milestone Systems USA


Найважливіша тенденція в індустрії відеоспостереження в 2018 році?

Тім Палмквіст: Наша індустрія дорослішає, і все частіше можна почути розмови про кіберзагрози. Сьогодні найважливішим питанням стала кібербезпека. Купівля якісних продуктів IP-відеоспостереження і захист пристроїв від злому повинні стати першочерговим завданням.

Фредрік Нільссон: У 2018 пріоритетними будуть мережеві пристрої. Ми впроваджуємо системи на базі IP: контроль доступу, аудіосистеми та домофони з мережевими відеорішеннями. Передача й обробка цифрового відео відкриє більше можливостей для великих компаній, що займаються безпекою і зберіганням даних на серверах і хмарних сервісах.

Брет Макгоуен: Ціна відеоспостереження, купленого сьогодні, завтра гарантовано знизиться, а це впливає на дохід і прибуток багатьох компаній. Ситуація торкнеться продавців, установників і виробників.

Дженніфер Хакенбург: Штучний інтелект – новий тренд в області відеоспостереження. Передові алгоритми глибинного навчання показують, що пристрої зможуть самостійно обробляти дані, постійно адаптуючись до складних умов.

Кічул Кім: 2018 стане роком потужних мультисенсорних і багатофункціональних камер. Вони будуть гнучкішими у налаштуванні, зможуть знімати 60 к/с, з динамічним діапазоном в 150 дБ і стисненням H.265.

Ендрю Елвіш: Набагато більше уваги буде приділятися захисту і дотриманню конфіденційності. Люди хочуть відчувати себе в безпеці, але не під наглядом, тому захисту конфіденційності та шифруванню відведена особлива роль. Фахівці служб безпеки повинні ефективно виконувати свою роботу, одночасно захищаючи особисті дані людей.

Розвиток відеоаналітики та потенціал платформ штучного інтелекту і глибинного навчання формують довгострокові аспекти галузі, але яким буде їх вплив у короткостроковій перспективі?

Фредрік Нільсон: Сьогодні безліч розробок побудовані на платформах глибинного навчання. Ці програми можуть навчитися автоматично запускати тривогу, ґрунтуючись на досвіді минулих кібератак і поведінці при виявленні тривоги. У доступному для огляду майбутньому ми прогнозуємо появу складнішої аналітики для отримання кількісних показників і бізнес-аналітики на основі зображень і метаданих.

Кічул Кім: Аналітика еволюціонуватиме, адже ми продовжуємо виготовляти камери та VMC-програм, здатні аналізувати та вибирати, що і як записувати. Здатність динамічно змінювати частоту кадрів і налаштувань експозиції на основі аналітики або інших умов – приклад того, що є сьогодні. Глибинне навчання і надточні нейронні мережі (CNN) допомагають перейти на наступний рівень.

Тім Палмквіст: Штучний інтелект може виявитися кінцевою точкою традиційної відеоаналітики. У короткостроковій перспективі очікуємо побачити елементи штучного інтелекту в традиційній відеоаналітиці й синопсисі. Обробка графічних процесорів прокладає шлях для все більшої кількості інновацій у машинному навчанні, які затьмарять традиційні розробки останнього десятиліття.

Джеффрі Хі: Удосконалення відеоаналітики з використанням технологій глибинного навчання гарантує кінцевим користувачам реальне спрацьовування тривоги, заснованої на точному розпізнаванні предметів, осіб і поведінкових реакцій. Відсутність помилкового спрацьовування тривоги дасть можливість ефективно управляти системою безпеки. А конкретні програми для виявлення і розпізнавання людей, осіб і транспортних засобів виграють від поліпшених алгоритмів, точність яких перевищує 90%.

Ендрю Елвіш: Існує велика потреба не так у збільшенні кількості прийнятих даних датчиків і підключених пристроїв, як у виконанні зважених і розумних дій щодо цих даних. Програмне забезпечення, яке допомагає компаніям створювати та використовувати операційну відмовостійкість і охоронний інтелект, буде лідирувати в 2018 році.

Брет Макгоуен: Кінцева мета – спрощення роботи операторів, але з того, що я бачив до тепер, у багатьох випадках ускладнюється процес як для установників, так і для кінцевих користувачів.

Дженіфер Хакенбург: Автоматизованішими стануть короткострокові функції безпеки, це підвищити ефективність бізнесу. Фахівці служб безпеки оцінять переваги штучного інтелекту, і дискусії почнуть виникати навколо того, як збільшити його використання для зниження ризиків.

Еволюціонуючи, VMS-програми, що служать основою систем спостереження, перетворюються на сенсорну суміш аналітичних даних, що ситуативно розуміють механізми та ER-модельні інструменти? Як ви бачите розвиток VMS у майбутньому?

Ендрю Елвіш: еволюція традиційної системи VMS реальна, але я б не назвав її змішаною. Звичайно, існує тенденція до збільшення різноманітності систем, що можуть виконувати певні нетрадиційні для безпеки функції.

Тім Палмквіст: Багато дослідників і розробників тепер намагаються включити в системи VMS-функції, які повинні допомогти операторам зрозуміти, що відбувається, а що вже відбулося. Під час розвитку VMS ми побачимо, що інвестиції в дослідження і розробки зводяться до того, щоб програмне забезпечення інформувало людей про аномалії або галузі, що становлять інтерес, допомагаючи операторам автоматично виявити такі події. Розумне програмне забезпечення в кінцевому підсумку зробить багато сучасних функцій застарілими.

Брет МакГоуен: Відкриті стандарти полегшують можливість включення багатьох традиційних функцій PSIM у платформу VMS. Ми розглядаємо розробку деяких бізнес-рішень, які об’єднують можливості VMS з певною аналітикою та інтеграцією, що відповідають потребам конкретних кінцевих користувачів. Наприклад, рішення для охорони здоров’я може включати інтеграцію з системами для дитячого обстеження і системами виклику медсестер з визначеними заздалегідь функціями всередині VMS.

Фредрік Нільссон: Як і інші технології, VMS розвивається певним чином. Тенденція малогабаритних і середніх систем – це повні рішення від одного постачальника, в яких особлива увага приділяється спрощенню проектування, простоті установки та використання. З впровадженням штучного інтелекту системи також стають більш активними й розширюються за межі первісної ролі як інструмент аналітики.

Кічул Кім: Важлива еволюція для VMS-систем – здатність точно адаптувати поєднання інструментів і можливостей, які відповідають цілям і бюджету кінцевого користувача.

Поговоримо про кібербезпеку та захист систем мережевого відеоспостереження від можливого втручання з боку хакерів. Що нас чекає на цьому фронті в 2018 році?

Брет Макгоуен: Індустрія повинна пропонувати рішення, які допомагають захистити клієнтів. Виробникам потрібно робити все можливе, щоб упевнитися в тому, що установники добре підготовлені та сертифіковані, а при впровадженні та налагодженні систем дотримуються усіх необхідних умов мережевої безпеки.

Джеффрі Хі: На жаль, ризики і проблеми, пов’язані з кібербезпекою, у 2018 році не зменшаться. Хороша новина: у нашій галузі зростає важливість кіберзахисту. Одна з тенденцій, яку ми побачимо – збільшення галузевого співробітництва в області кібербезпеки.

Фредрік Нільсон: Щоб знизити ризики, виробникам доведеться працювати з однією програмою кібербезпеки. У міру того, як виробники та розробники продовжують зміцнювати свої продукти з сильнішими функціями кібербезпеки, їм також необхідно буде враховувати, як впровадження цих функцій може вплинути на всі інші пристрої, програми та роботу в мережі. Інші виробники будуть надавати інструменти управління, щоб допомогти інтеграторам і кінцевим користувачам з постійним обслуговуванням і контролем версій прошивки пристроїв і кібербезпеки. Для виробників важливо контролювати свої технології, щоб прискорити оновлення прошивки відразу після виявлення вразливостей.Дженнифер Хакенбург: Проблема кибербезопасности и защиты систем сетевого видеонаблюдения будет в центре каждой дискуссии с поставщиками, а также существующими и новыми конечными пользователями. Наша отрасль растет, продолжает оценивать уязвимость устройств и бороться с ними. Мы должны будем внедрить превентивные меры и продолжать принимать меры против хакеров.

Кічул Кім: Проблеми кібербезпеки, що переважають у нашій галузі, нарешті отримають увагу, на яку заслуговують. Ми самі розробляємо більшість компонентів наших продуктів, від оптики камери до чіпсетів, і ми не так залежні від готових, потенційно уразливих частин і технологій.

Чи буде товарна комодитизація «гонка на дно» продовжена у 2018 році, чи ця тенденція трохи снизиться?

Джефрі Хі: Знижуваний ціновий тиск на технології – ринкова реальність будь-якої галузі. Я вважаю, що доступні продукти означають підвищену безпеку для бізнесу і людей, а не показують якусь “гонку на дно”. Я дивлюся на продовження інновацій у нашій галузі й бачу «гонку на вершину», яка надасть більше можливостей для партнерів та індустрії безпеки в цілому.

Фредрік Нільсон: Перші мережеві камери були винайдені понад 20 років тому. З того часу ми спостерігаємо майже таке ж падіння цін, як і в інших технологічних областях. Ціна камер з певними можливостями нижча за ціну попередніх моделей з аналогічним функціоналом. За останні пару років кілька великих гравців ринку безпеки вели цінову війну і це поляризувало ринок. З одного боку є гравці, зосереджені на обслуговуванні, підтримці та якості. З іншого боку – гравці, для яких ціна першорядна. Такий тиск цін може дуже добре зберегтися в початковому секторі ринку, але буде менше виражений на кінцевих користувачах.

Тім Палмквіст: У той час як деякі конкуренти використовували ціну як зброю, щоб зайняти частку на ринку, галузь у цілому все ще процвітає і заробляє гроші. Якість і стабільність завжди будуть мати преміальну ціну. Замість “гонки на дно” ми бачимо сегментування ринку – продукти низького, середнього та просунутого рівня знаходять своє природне місце.

Дженіфер Хакенбург: Безумовно, є плюси й мінуси комодітізаціі у сфері безпеки. З одного боку низькі ціни й велика кількість варіантів для кінцевих користувачів. З іншого – переповнений асортиментом ринок. Для виробників це підтримка інновації продуктів, що стимулює ріст індустрії та ризики, що пом’якшуються для кінцевого споживача.

Кічул Кім: “Гонка на дно” сповільнюється через проблеми з кібербезпекою, створювані дешевими пристроями.

Ендрю Елвіш: Так звана “гонка на дно” ліквідувала багатьох тендітних гравців. Протягом останніх років спостерігається певне відбраковування галузі за допомогою злиття і поглинання або завдяки компаніям, що закриваються. Ми, безумовно, спостерігали уповільнення “гонки на дно”, при цьому ціни на пристрої виявлялися під меншим тиском.

2017 став спокійним роком для відеоспостереження на фронті M&A. Це зміниться у 2018 році?

Кічул Кім: Індустрія безпеки, як і раніше, дуже фрагментована і, як результат, буде більше консолідації, придбань і партнерських відносин між організаціями. Проблеми кібербезпеки будуть лідирувати в галузі, змінюючи спосіб позиціювання самих виробників, інтеграторів і їхніх послуг.

Фредрік Нільсон: З ростом міграції в системи на базі IP і стрімко розвиваються технологіями виробники зіткнуться з необхідністю більше інвестувати в дослідження і розробки, щоб залишатися затребуваними. Це змусить фінансово обмежені та менш конкурентоспроможні компанії шукати партнерів для злиття або продажу. Для компаній з великим капіталом придбання може виявитися рентабельною альтернативою інвестуванню у власні дослідження і розробки.

Тім Палмквіст: Триватиме консолідація, але її темпи важко визначити. Очевидним є сегментування брендів. Вже зараз можна робити прогнози про те, хто буде гравцем першого, другого або третього класу. Зростання виторгу в річному численні та зростання, що перевищує ринок – ось ключові показники в розумінні того, які бренди розширюють свою частку, які з них залишаються на місці, а які – на розмивання акцій.