Налаштування часу: як перевести …

 Налаштування часу: як перевести годинник на пристроях Hikvision

Прийшовши вранці 30 жовтня на роботу ви, ймовірно, помітили що час на обладнанні відеоспостереження вказано неправильно.

Наші смартфони і комп’ютери перевели час автоматично, стрілки наручного годинника ми прокрутили на годину назад, але час на камерах залишився колишнім. Камери Hikvision не переводять самі час. В Україні перехід на зимовий або літній час проводиться згідно з постановою Кабміну № 509 від 13 травня 1996 року «Про порядок обчислення часу на території України». Китай, як і багато інших країн, не тільки відмовився від переведення часу, але і скоротив кількість часових поясів. Незважаючи на значні розміри країни, Китай живе в одному часовому поясі (+8 годин від Грінвіча).

Звичайно, дуже захоплююче розповідати начальству або замовникам про те, як давним-давно Бенджамін Франклін вирішив заощадити на свічках, але куди краще заспокоїть їх виправленням ситуації.

Як перевести час на камерах Hikvision

Нижче показано, як перевести час у веб-інтерфейсі, через програму IVMS-4200 або через реєстратор.

Спосіб перший: web-інтерфейс

Заходимо в” Налаштування ” – “Система” – “Налаштування системи”. Вибираємо вкладку”Налаштування часу”. І якщо з” ручною синхронізацією часу ” все зрозуміло, то пункти NTP і DST, можливо, потребують пояснення.

По-перше, маленька опція ручної синхронізації-можна поставити галочку” синхронізувати з часом ПК ” і веб-інтерфейс автоматично підтягне час комп’ютера. Працює тільки один раз, постійно Синхронізація працювати не буде.

По-друге, функція NTP створена для автоматичної підводки часу. Досить вбити в пошуковик рядок “ntp сервер Україна” і вибрати сервер за смаком. Ми скористалися ntp.time.in.ua.

Якщо 123 вам не підходить, поміняйте порт або змініть інтервал синхронізації, якщо вам потрібна різниця в часі більше, ніж 1 годину.

Мінус цього способу в тому, що реєстратору потрібен доступ до Інтернету. Не обов’язково прокинуті порти і т.д., просто доступ з локальної мережі.

По-третє, функція DST (daylight saving time) відповідає за переведення часу на літній і назад. Чому ми не використовуємо її? NTP-сервер більш універсальний, підтримується всіма пристроями і у роутера є доступ до мережі. Якщо у вас, наприклад, немає можливості використовувати NTP-сервер, DST-ваш вибір.

Ми і перевели час на нашому реєстраторі і на камері воно змінилося автоматично. Чому?

На камерах, підключених до реєстратора, можна виставити синхронізацію по NTP (вона працює навіть якщо камера працює по PoE, але у реєстратора є доступ до Інтернету). При виборі ручної синхронізації час буде встановлено вручну, але при зміні його на пов’язаному з камерою реєстраторі, камера підтягне час звідти.

Функції DST, як ми писали вище, на деяких пристроях немає.

 

Спосіб другий: IVMS 4200

Для зміни часу на реєстраторі заходимо в розділ “Система” – “час”. Опції аналогічні ручному налаштуванню.

У камері меню однакове для камер і реєстраторів. Як не дивно, є навіть DST, але як буде працювати перехід на літній/зимовий час при відсутності в камері такої функції – незрозуміло.

Спосіб третій: через реєстратор

Якщо з якихось причин вам потрібно використовувати реєстратор безпосередньо, зайдіть в Меню / конфігурації

У полі ” загальне “у вкладці” Загальне ” можна виставити системний час.

У сусідній вкладці “Налаштування DST” можна поставити перехід на літній час

А для налаштування роботи з NTP-сервером потрібно зайти в пункт “Мережа”, вкладка “NTP”.

Вітаємо, час на камерах і реєстраторах переведено.