10 головних тенденцій індустрії …
10 головних тенденцій індустрії безпеки в 2021 році
Незважаючи на досить незвичайний 2020 рік, постійна трансформація індустрії безпеки не припинилася. Деякі суттєві зрушення у використанні технологій навіть прискорюються – наприклад, поширення технологій множинного сприйняття, конвергенція систем безпеки, популярність штучного інтелекту і зростання хмарних рішень.
Ці зміни розширюють і видозмінюють сферу діяльності галузі безпеки: від забезпечення безпеки людей і активів до створення більш безпечних, ефективних і інтелектуальних середовищ.
Заглядаючи в майбутнє в 2021 році, ми покладаємо великі надії, і Hikvision хотіла б поділитися деякими обнадійливими ідеями і думками щодо ключових тенденцій, які можуть вплинути на галузь безпеки як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.
1) Інтелектуальні відеотехнології, що допомагають під час пандемії
Перед лицем пандемії COVID-19 підприємства приділяють пріоритетну увагу пошуку способів безпечного відновлення роботи. Інтелектуальні відеотехнології продемонстрували величезний потенціал, щоб допомогти компаніям забезпечити безпеку своїх співробітників і клієнтів, повертаючись до роботи.
Камери відеоспостереження, які працюють на базі штучного інтелекту, контролюють густонаселені райони, щоб гарантувати дотримання співробітниками життєво важливих запобіжних заходів, включаючи соціальне дистанціювання, носіння масок і контроль потоку, а також забезпечувати початковий контроль температури.
У цю напружену епоху співробітники уникають непотрібного фізичного контакту із загальним устаткуванням, що прискорює тенденцію до появи на ринку безконтактних систем контролю доступу. Численні режими безконтактної перевірки – розпізнавання осіб, розпізнавання відбитків пальців, NFC і QR-коди – активно просуваються.
2) Багатовимірне сприйняття
Довгий час отримання візуальних зображень було основною і єдиною можливістю сприйняття для систем відеоспостереження. Але з розвитком і застосуванням сенсорних технологій стають можливими більш потужні периферійні обчислення і інтелектуальні алгоритми, інтегровані пристрої безпеки і системи, що використовують кілька датчиків. Тепер більше можливостей сприйняття, таких як радарне виявлення, багатоспектральні зображення, вимірювання вологості і температури, а також виявлення тиску газу, інтегруються з відеокамерами і системами. Ця інтеграція розширює можливості сприйняття цих відеокамер і систем, а також розширює можливості їх застосування, дозволяючи збирати і використовувати багатовимірну інформацію.
Наприклад, в даний час багатообіцяючий підхід об’єднує камери з радаром сантиметрового і міліметрового діапазонів, який може розширити сприйняття за межі видимого діапазону для виявлення об’єктів і відстеження руху на відстані до 100 метрів і більше. Мультиспектральні зображення – ще один хороший спосіб для камер сприймати інформацію з невидимого світлового спектру. Наприклад, інноваційне виявлення ультрафіолету (УФ) покращує можливості сприйняття камер, навіть якщо вони вловлюють невидимі явища електричної дуги; ця технологія знаходить ключове застосування при перевірках безпеки в старіючих електричних мережах.
Можливості багатовимірного сприйняття гратимуть фундаментальну роль у виведенні індустрії відеоспостереження на новий рівень, і ми постійно бачимо зростаюче число інтегрованих пристроїв безпеки і систем з декількома датчиками.
3) Видимість – в будь-який час, в будь-яких умовах
Користувачі звикли очікувати безперебійної роботи своїх відеокамер незалежно від сезону, погоди і, звичайно, часу доби. Життєво важливо мати камери, які можуть ефективно реагувати для отримання чітких зображень, незалежно від того, в який час дня чи ночі або в яку погоду ведеться спостереження.
В даний час технологія формування зображень при слабкому освітленні, яка забезпечує барвисті зображення в темряві і вночі, стає популярною в індустрії безпеки, і клієнти віддали перевагу камерам з кольоровим зображенням 24/7. Все більше фронтальних камер тепер обладнані технологією візуалізації при слабкому освітленні, щоб вони могли «бачити» і відтворювати колір зображення як вдень, так і вночі.
А в інших екстремальних умовах, таких як сильний дощ, сніг, туман або смог, як камери забезпечують видимість? Професіонали галузі схильні вибирати тепловізор, який вимірює тепло – або теплове випромінювання – для створення зображень з їх поля зору. При використанні тепловізора на візуалізоване зображення набагато менше впливає навіть найсильніше затемнення однієї з цих умов.
4) Технологія 5G для безпеки UHD і бездротового відео
Технологія 5G може принести великі зміни в галузь безпеки. Велика пропускна здатність і менша затримка 5G уможливлюють регулярну передачу зображень високої якості, а з широким розповсюдженням камер надвисокої чіткості (UHD) можуть відкритися нові можливості для відеобезпеки.
Крім того, надійна бездротова передача за технологією 5G проводить революцію на ринку дротового відеоспостереження в даний час. У майбутніх мережах 5G кількість бездротових камер буде рости, і все більше периферійних пристроїв будуть підключатися в віддалених місцях. Це також буде сприяти широкому і швидкому розгортанню додатків AI на периферійних пристроях.
5) Конвергенція декількох систем безпеки
Ми працюємо в галузі, де користувачі очікують комплексних рішень. Переважна більшість професіоналів в області безпеки давно мріють про те, щоб системи працювали разом.
Переваги об’єднання декількох систем безпеки, включаючи відео, контроль доступу, сигналізацію, запобігання пожежам і управління надзвичайними ситуаціями, в єдину платформу, численні, причому ефективність і рентабельність найбільш очевидні. Наприклад, коли спрацьовує сигнал тривоги, інтегрована система автоматично пов’язує це попередження з виходом до найближчої камери, тому всю ситуацію можна легко спостерігати з центру моніторингу. Це призводить до значного скорочення часу і зусиль і, що найбільш важливо, витрат. Економія робочої сили, часу установника, окремі витрати на обслуговування, окремі ліцензії на програмне забезпечення і т. д. – все це в сукупності створює привабливий пакет для клієнтів.
Більш того, конвергенція дозволяє масштабувати рішення безпеки. Існуюча інфраструктура буде задовольняти і управляти майбутніми потребами на тій же центральній платформі.
6) Цифрова трансформація підприємств за допомогою систем відеоспостереження
Крім безпеки і захисту, пропоновані системи відеоспостереження з доданою вартістю розширилися, щоб допомогти підприємствам в процесі цифрової трансформації і отримати уявлення про можливості розвитку.
Сьогоднішні інтелектуальні рішення для відеоспостереження, засновані на аналітиці ШІ, призначені для підвищення автоматизації та підвищення операційної ефективності на різних вертикальних ринках, включаючи трафік, роздрібну торгівлю, виробництво, будівництво, освіту і т. д. Наприклад, роздрібні торговці краще розуміють відвідуваність своїх магазинів і оптимізують свої стратегії мерчандайзингу за допомогою інтелектуальних відеорішень.
Ці рішення були розроблені з використанням цифрових інформаційних панелей для відображення даних і інформації, що надходять з інтегрованих внутрішніх корпоративних інформаційних систем. Оператори можуть використовувати ці системи для отримання оновлень статусу в реальному часі, щоб допомогти їм приймати оптимальні рішення для свого бізнесу.
Тенденція цифрової трансформації на багатьох підприємствах відкриває перед охоронними компаніями величезні можливості для розширення своєї діяльності і відіграє важливу роль в майбутньому інтелектуального світу.
7) Прискорені хмарні рішення безпеки
Тенденція «переходу в хмару» для підприємств будь-якого розміру прискорилася в галузі безпеки в 2020 році. Від ринків малого бізнесу до корпоративного рівня все більше і більше підприємств сьогодні використовують економічні хмарні сервіси для розширення гнучкості своїх операцій, розгортання, і управління.
Хмарні системи безпеки, які об’єднують мережу, сховище, аналітику і управління, значно спрощують розгортання, оскільки немає необхідності в локальних серверах і програмному забезпеченні. Це значно економить час і гроші.
Завдяки інфраструктурі хмарного хостингу ці рішення також дають клієнтам можливість віддаленого управління і обслуговування, швидко попереджаючи їх про ключові події безпеки і дозволяючи їм не відставати від останніх версій мікропрограм, оновлень і обслуговування.
8) Розширені периферійні обчислення – ШІ всюди
Зараз для камер відеоспостереження стають доступні всі більш потужні периферійні обчислення, і ми постійно бачимо, що більш інтелектуальні алгоритми знаходять більш широкі застосування. Це змушує нас вірити, що периферійні обчислення мають хороші шанси «всюди використовувати ШІ».
Автоматичне розпізнавання номерних знаків (ANPR), автоматичне оповіщення про події, підрахунок людей, теплове відображення, виявлення незаконних парковок і виявлення каски, а також ряд інших додатків AI стають популярними на ринку безпеки. З розширенням периферійних обчислень і оптимізованими алгоритмами штучного інтелекту стане нормою, що в найближчому майбутньому камери відеоспостереження будуть виконувати більш інтелектуальні завдання, які допоможуть підвищити безпеку в місцевих громадах та ефективність систем даних.
9) Відкриті екосистеми додатків ШІ
Оскільки додатки ШІ знаходять застосування в багатьох нових областях, ринкові вимоги до алгоритмів ШІ стають більш різноманітними, а потреба в налаштуванні також зростає. Ми стали свідками розширення співпраці і в галузі нових екосистем для задоволення різних потреб ринку.
Кілька виробників систем безпеки запустили програми, щоб тримати свої периферійні пристрої відкритими для сторонніх додатків ШІ. Це дає більше різноманітних інтелектуальних функцій, а партнери по розробці також отримують вигоду від відкритості.
Надання клієнтам відкритих платформ навчання ШІ для безпосереднього створення і навчання власних алгоритмів є досить поширеною практикою в інших галузях і в даний час з’являється в області фізичної безпеки. У клієнтів є більш глибоке розуміння свого власного бізнесу, і за допомогою простих у використанні платформ навчання на базі відкритого ШІ для них буде більш ефективно і дієво розробляти власні алгоритми на основі своїх даних і конкретних потреб безпеки і бізнесу.
10) Акцент на кібербезпеку і конфіденційність даних
Кібербезпека і захист конфіденційності даних були проблемою для індустрії безпеки з того моменту, як перший пристрій було підключено до Інтернету. Завдяки зростанню кількості хмарних рішень і ряду інноваційних технологій, таких як Інтернет речей, великі дані, 5G і AI, мільйони пристроїв і систем безпеки тепер приєднуються до цієї підключеної мережі.
Захист пристроїв і систем безпеки від кібератак і забезпечення конфіденційності даних стають важливіше, ніж будь-коли. Кібербезпека залишатиметься проблемою для галузі на всіх етапах обробки даних, від генерації, передачі і зберігання до додатків даних і, нарешті, видалення.
«Нульову довіру» було названо популярною концепцією в області кібербезпеки, і це може надихати ідеєю для компаній, що займаються безпекою, для створення стандартів кібербезпеки більш високого рівня з позицією «ніколи не довіряти, завжди перевіряти». Час покаже