Плюси офіційного Hik…

Плюси офіційного обладнання Hikvision

Нас часто запитують, чим відрізняється офіційно реалізована продукція Hkvision протиставленої їй продукції, що не має офіційної реєстрації. Йдеться про так званий “сірий ринку”, ввезення товару сюди здійснюється за неофіційними каналами, продукція не призначена для продажу в даній країні, не відповідає стандартам безпеки та сертифікації, а офіційний імпортер не може надати вам підтримку. По суті, ви купуєте щеня у мішку – сказали, що там сторожова собака, а вийшов пудель.

Безперечно, продукція Hikvision – найкращий вибір на ринку систем відеоспостереження. Дослідження і розробки компанії випереджають усіх конкурентів. І як лідер ринку, Hikvision стикається з тим, що не сертифікований товар провідного постачальника відеоспостереження з’являється на численних торгових майданчиках в мережі.

Зростання популярності та доступність онлайн-покупок, відкриття міжнародних кордонів зіграло на руку “сірим дилерам” систем відеоспостереження. Різні типи обладнання привозять для продажу в Європу, але необхідна документація на продукцію відсутня і часто споживач сам точно не знає, що купує.

Витрати “сірих продавців” нижче, відповідно вартість їхнього товару менше. Але економите ви лише на перший погляд. Для таких товарів дуже складно отримати сервісну підтримку та обслуговування. І зрештою ваші витрати виявляться значно істотнішими.

Білий vs. Сірий

 Уявіть, що ви вирішили купити камеру відеоспостереження. У офіційного дилера ви купуєте якісний продукт, адаптований до українських умов, з усією необхідною документацією. Ви обов’язково отримаєте гарантію від самого виробника або від офіційного дилера. У разі несправності камери ремонт буде проводитися в авторизованому сервісному центрі, на якісному обладнанні з використанням “рідних” запчастин. Такий ремонт можна проводити не тільки в місці придбання пристрою, а й у будь-якому авторизованому сервісі на території України. Якщо раптом у вас виникнуть розбіжності з офіційним продавцем, ви завжди можете звернутися в представництво виробника.

 Підводні камені “сірого ринку”

 Про жодні офіційні гарантії не може бути й мови. Ви довіряєте продавцеві на слово і питання вашої безпеки підкріплене лише обіцянками незнайомих вам людей.

Покупці, що купують у “сірих” дилерів, стикаються з рядом типових проблем з пристроями:

  • застаріла, чи модифікована версія прошивки;

  • нульова офіційна підтримка;

  • неоновлювані мікропрограми;

  • баги меню і виробничості;

  • жодних гарантій;

  • можуть бути присутні небезпечні програми чи бекдори у самому обладнанні.

Можна спробувати повернути або обміняти проблемну камеру. Але поки ви своїм коштом повертає пристрій, ваш постачальник може просто зникнути. Ані камери, ані грошей – ось зворотна сторона економії.

Приклад з життя

 Сергій Миколайович і Дмитро Олексійович замовляють камеру на “Алібабі”. Навіть з доставкою виходить дешевше. Камера працює і відмінно показує, меню англійською, хто ж його не знає? Проходить кілька місяців. Починаються збої або стрибка напруги, внаслідок фаз місяця або чергової магнітної бурі камера перетворюється на гарбуз. Скидання на заводські налаштування не допомагають – меню китайське, налаштування інші. Форумні рішення не допомагають, в українському представництві камеру не беруть у ремонт навіть за гроші – особливості регіональної політики. Камеру хлопці пристосували під муляж.

Після цього хочеться купити камеру відеоспостереження у нас (Серьога і Діма привіт!) минаючи “Алібабу”.