Що таке детектор руху?

Що таке Детектор руху в системі відеоспостереження?

 Один з перших критеріїв на котрий звертаємо увагу, купуючи камеру відеоспостереження – її роздільна здатність. Чим більше роздільна здатність, тим вище якість запису. Мінус її у необхідності додаткового місця для зберігання даних (чим вища якість запису, тим більша його вага) і, як наслідок, додаткових затрат на покупку жорстокого диска. Отримати максимальну якість картинки не витрачаючи на додаткове обладнання для зберігання даних можливо. У цьому допоможе детектор руху.


Детектор руху – спеціальний датчик, встановлений на камері відеоспостереження. При виявленні руху у полі зору камери він відправляє тривожний сигнал на  IP-камеру, відеореєстратор, комп’ютер з необхідним ПЗ чи телефон.

Давайте на прикладі розберемо, які ж переваги дасть технологія детекції руху.

Уявіть компанію з двома філіалами. У першому філіалі головний – Іван. Він обладнав офіс купою дорогої оргтехніки. Одної ночі в Іванів офіс заглянув ведмежатник Петро. І техніки не стало.

У другому філіалі керує розумний і кмітливий Василь. Він розпорядився встановити зовні та всередині офісу камери з детектором руху

 

і реєстратором

 

Василь економний керівник, не витрачав зайвих грошей на пристрій для зберігання даних. У камерах він налаштував запис лише по детекції руху. Це знизило потребу у великому об’ємі пам’яті, камери записували лише важливі моменти спостереження. Василь не забув встановити email-сповіщення, сповіщення на ПК та смартфон. А для більшої безпеки на внутрішню камеру встановив передачу тривожного сигналу на відеореєстратор з тривожними виходами, до яких під’єднується сигналізація.

Якось на телефон Василя прийшло тривожне повідомлення про те, що в офісі виник рух. Переглянувши у телефоні запис по детекції руху, Вася зрозумів хто і коли приходив до нього в офіс. Непрошеним гостем виявився ведмежатник Петро.

Помітивши камери, Петро вирішив у двері не заходити, а поліз у вікно. Але й там завбачливий керівник встановив камеру, яка відправила сигнал на реєстратор, а той на сигналізацію. Ось тут Петро й попався.  

 Підсумуємо. Запис по детекції допомагає економити на купівлі жорсткого диска. При спрацьовуванні датчика, камера чи реєстратор надішлють сповіщення на email, у Центр сповіщення чи на тривожні виходи до яких під’єднується сигналізація різного типу. Якщо ви хочете краще, але дешевше, камери з детекцією руху те, що вам потрібно.