Що таке H.264?
У цьому матеріалі ми докладно розповімо про Н.264 та про те, чому саме він настільки популярний?
Н.264 – це основний стандарт стиснення відео, що на сьогодні використовується у відеоспостереженні та ін. У цьому матеріалі ми докладно розповімо про Н.264 й про те, чому саме цей стандарт набув найбільшої популярності?
Сухі факти з Вікіпедії
H.264, MPEG-4 Part 10 або AVC (Advanced Video Coding) — ліцензований стандарт стиснення відео, призначений для досягнення високого ступеня стиснення відеопотоку при збереженні високої якості.
Створений ITU-T Video Coding Experts Group (VCEG) разом з ISO / IEC Moving Picture Experts Group (MPEG) у рамках спільної програми Joint Video Team (JVT).
Стандарти ITU-T H.264 та ISO/IEC MPEG-4 Part 10 (формальна назва — ISO/IEC 14496-10) цілковито ідентичні технічно. Фінальний чорновий варіант першої версії стандарту було закінчено у травні 2003 року.
Використовується у цифровому телебаченні високої чіткості – HDTV, та у багатьох інших галузях цифрового відео.
Трохи докладніше про Н.264 й про те, чому саме він здобув таку шалену популярність?
Н.264 сучасний стандарт стиснення, прийнятий у 2003 році. Тринадцять років – невеликий строк для галузевого стандарту. Порівняймо, перша версія USB була прийнята у 1995, а друга – якою на сьогодні користуються усі – у 2000.
Стандарт Н.264 надійний, підтримується практично будь-яким пристроєм та дає добре стиснення. Відео у якості HD буде відбуватися зі швидкістю потоку не більше 7-8 Мбіт/с, у той час як попередній стандарт (HD, MPG-2) потребував 12-20 Мбіт/с, приблизно у два рази більше.
Існує сучасніший стандарт Н.265, але поки не всі готові його використовувати (розробка кодеків на його основі обходиться виробнику ПЗ та техніки трохи дорожче, та й краще – ворог хорошого), є морально застарілий MPEG-2 (його використання потребує більше місця на носіях, потрібні товсті канали для трафіку). Тому у наш час так важливо для універсальності ПЗ та техніки підтримувати цей стандарт стиснення.
Н.265 вводиться у реєстраторах та камерах Hikvision поступово, з підтримкою зворотної сумісності. Приблизно так зараз вводиться USB 3.0 (синенький), з’являючись у нових материнських платах та на ноутбуках усе частіше та частіше.