Що таке HD-TVI?


У нас уже були статті, які порівнюють формати передачі (аналоговий і IP) і порівняння аналогового зображення (AHD, HD-CVI, HD-TVI), але про найближчий нам форматі аналогового відео ми так і не написали.

HD-TVI – формат передачі відео, в якому працюють переважно Turbo HD-камери Hikvision. Якщо декількома словами – аналогова гілка Hikvision.

Тепер докладніше.

Пам’ятаєте старі аналогові зображення, що використовувалися в бойовиках вісімдесятих? Зображення з малої кольоровістю і такою роздільною здатністю, що навіть середньому смартфону в наш час буде соромно. До 2010 року ситуація поліпшувалася незначною мірою. У той же час IP-системи були занадто новими, незвичними й дорогими. І в 2013-2014 роках почалася гонка бюджетного відеоспостереження. Одночасно стали розроблятися HD-формати останнього покоління: AHD, HD-CVI та HD-TVI. І, поклавши руку на серце, різниця у них не така велика і розписана нами окремо.

 

Ще раз нагадаємо, HD-TVI – це Hikvision, HD-CVI – Dahua, AHD – все інше. За тогорічними даними компанія Hikvision продовжує лідирувати на світовому ринку, займаючи майже 21% відсоток – у 2 рази більше ніж у найближчого конкурента Dahua.

Основна перевага формату HD-TV – потужна підтримка розробника, який розвиває його паралельно з IP-форматом. І не як “молодшого брата”, а як повноцінну частину галузі. Не можна не відзначити, що через коаксіал вже цілком можна управляти PTZ-пристроями та передавати живлення на камери, що підтримують подібну передачу (PoC), їх роздільна здатність задовольняє більшість користувачів. Не можна сказати, що 640 Кб 5 мегапікселів достатні для кожного, але на даний момент і вони не мають особливого попиту.

У новині про виставку “Безпека 2017” ми згадували про те, що у цьому році були представлені вже і 8-мегапіксельні камери з моторизованими об’єктивами та надчутливістю. Таким чином, THD продовжує розвиватися, й чим далі, тим менше аналоговий формат Hikvision відстає від цифрового. Turbo HD камери стають розумними технологічними “очима” під реєстраорів, які також скорочують відставання від цифрових, не враховуючи серйозних проектних рішень масштабу міст.