Що таке NAS?

NAS (англ. Network Attached Storage) – сервер для зберігання даних на файловому рівні. Не плутати з SAN (англ. Storage Area Network) – мережа зберігання даних.

NAS – комп’ютер з дисковим масивом великого обсягу. Зазвичай він підключений до локальної загальної мережі через те, що вимагає великої швидкості передачі даних і підтримує роботу з прийнятим в мережі протоколом. По суті, NAS служить віддаленим сховищем.

 Уявімо, що у вас є комп’ютер, реєстратор.

Якщо простою мовою, то уявіть, що у вас є комп’ютер, телефон, камера і реєстратор. Обмеження сьогоднішніх телефонів і камер – приблизно 128 Гб сховища. У більшій частині реєстраторів і домашніх комп’ютерів – близько 10 Тб.

Обсяг одного NAS-сховища близько 50 Тб. Кілька сховищ можуть бути об’єднані в загальну мережу. Таким способом можна збільшити обсяг пам’яті камер відеоспостереження в десятки разів.

Важливо розуміти, що NAS – це спеціалізований пристрій зі своїм “залізом”, а не ще один комп’ютер мережі. Його консольний або графічний інтерфейс максимально спрощений, і основне налаштування відбувається через веб-інтерфейс.