P-IRIS – різновид механічної діафрагми

Що Таке IRIS?

 

P-IRIS – різновид механічної діафрагми IRIS, де Р означає “precise”, тобто “точний”. У даному випадку IRIS одночасно використовує можливість автоматичного пристосування і ручного налаштування за допомогою ПЗ камери. У підсумку виходить відео підвищеної чистоти та глибини різкості.

Ще одна відмінність P-IRIS – обмеження закриття діафрагми, яке запобігає розмиттю відео випадках, коли автоматичний IRIS надмірно реагує на яскраве світло.Конечно, камеры с P-IRIS дороже моделей с фиксированным или ручным IRIS, но не стоит забывать, что они лучше подходят для съемки в местах с часто и быстро меняющейся освещенностью.

Простіше кажучи, P-IRIS краще ніж автоматичний IRIS – точний контроль діафрагми вирішує проблему глибини огляду.

Для простоти розуміння: як і в минулий раз, наведемо приклади й знову звернемося до механіки роботи наших очей. Людський зір використовує приблизно ту ж систему, що й P-IRIS, з поправкою на швидкість роботи – тут ми програємо техніці.

У минулому матеріалі ми виходили з темної кімнати та поверталися назад. Й нічого не бачили. Чому цей приклад нагадує P-IRIS і в чому ж плюси такої технології?

DS-IRIS, попередниця P-IRIS, працювала автоматично, без коригування швидкості роботи діафрагми, і ось на що це було схоже. Уявіть, що ви прокидаєтеся серед ночі з непереборним бажанням що-небудь з’їсти. Хоча, може й з цілком переборним, але навіщо з ним боротися? Ваблені думкою про бутерброд з ковбасою, ви прямуєте до холодильника, відкриває білі холодні двері, мружиться світла, що осяяло вас – нічого не видно. Через кілька секунд ви прозріваєте, берете заповітний бутерброд, зачиняєте двері. Навколо знову стає темно і ви нічого не бачите, але зір швидко встигає перелаштуватися – очі знову звикли до темряви.

 

Альтернатива технології – ручне налаштування – важко порівняти з нашим зором. Уявіть, що за кожної зміни освітлення, навіть під час банального повороту голови, вам доводилося б вручну підкручувати який-небудь важіль поруч з оком.

 

На щастя, наш зір працює як P-IRIS. Очі людини адаптуються не відразу, з обмеженою швидкістю, і за збереження освітлення. Завдяки цьому ми з вами спокійно прокрадаємося вночі до холодильника, пірнаємо, заходимо в тінь і виходимо назад.