Що таке PTZ?

У вас вже встановлена камера на відкритій місцевості, але її кут огляду не перевищує 45 градусів, а вам потрібен огляд на всі 360? Можна встановити ще 2-3 камери по колу, але це дорого і недоцільно. З поставленою задачею впораються роботизовані камери з функцією PTZ.


PTZ (Pan-tilt-zoom) – роботизовані камери з можливістю віддаленого управління напрямком і зумом. У PTZ-камер є вбудований  електронно-механічний привід і оптичний трансфокатор з перемінною фокусною відстанню.

Давайте докладніше розглянемо роботу PTZ на невеликих прикладах.

Приклад 1. Якщо PTZ-камера стоїть в аеропорту, ви можете стежити за різними зонами терміналу завдяки електронно-механічному приводу, який приводить до дії рухому частину камери і дає можливість управляти її поворотом та нахилом. Активувавши режим патрулювання (камера переходить на точки, що були задані раніше), можна автоматизувати процес стеження. У більшості таких камер поворот від 0 до 360 градусів і нахил від -15 до +90 градусів.

Приклад 2. Візьмемо камеру PTZ, яка стоїть на пожежній вишці у лісі, де потрібно переглядати широку територію з різних сторін. Завдяки оптичному трансфокатору з перемінною фокусною відстанню можна дистанційно змінювати кут огляду камери. Простіше кажучи, завдяки оптичному зуму камера бачить дуже далеко і може, наприклад, попередити лісову пожежу.

Управління PTZ-камерою можливо як через спеціальний пульт управління від реєстратора, так і через програмне забезпечення на ПК і смартфоні.

Приклади пультів управління з PTZ-контролером 

PTZ-камери можуть бути як внутрішні, так і зовнішні.

Внутрішня IP PTZ-камера

Зовнішні IP PTZ-камери

THD PTZ-камера