Що таке тривожний вхід і вихід?

 

Для чого люди купують відеокамери та відеореєстратори? Звичайно, щоб перебуваючи далеко, мати можливість спостерігати за своїм майном.

І в разі будь-якої події хочеться мати можливість відразу побачити шматок запису події, а не годинами відмотувати назад у пошуках необхідних кадрів.

А ще краще – бути попередженим про те, що хтось вдерся на вашу територію.

Отже, у багатьох пристроях Hikvision є, наприклад, функція розпізнавання руху. Але якщо цього недостатньо? Для таких випадків у ряду реєстраторів і камер є, так звані, тривожні входи/виходи.

Тривожні входи – це спеціальні контакти реєстратора, до яких можна під’єднати сторонні датчики. Наприклад, відеозапис почне вестися після відкриття дверей або вікон, спрацьовування датчика пошкодження вікна, пожежного датчика або натискання тривожної кнопки.

Тривожні виходи відеореєстратора дозволяють набагато більше. У разі інциденту, який зафіксувала камера (наприклад, рух у приміщенні, де у цей час не повинні перебувати люди), спрацьовуванні тривожного входу камери або припинення подачі зображення з камери реєстратор може “підняти тривогу”. Причому реакція на події може бути різною, наприклад, у разі фіксації руху або відкриття вікна почнеться відеозапис, а в разі спрацювання пожежного датчика, тривожної кнопки або припинення подачі зображення реєстратор може відправити сигнал в позавідомчу охорону.

Тривожні виходи – це контакти, що дозволяють реєстратору взаємодіяти з охоронною системою в цілому. Відомо, що налаштування реєстратора дозволяють йому, наприклад, відправляти email-сповіщення в разі заздалегідь налаштованих умов (відкриття дверей, перетину “лінії” (налаштовується всередині камери), закриття камери, втрати зв’язку та ні.)

 

ПРИКЛАД. Пам’ятаєте стару-престару казку про Машу і трьох ведмедів? Припустимо, ведмеді у нас були небагаті, жили у лісі в хатинці на курячих ніжках, й жорстких дисків великого обсягу вони собі дозволити не могли. Але, встанови вони відеоспостереження з відповідними камерою і реєстратором, змогли б вчасно отримати, по-перше, сповіщення, про те, що Машенькіна ніжка переступила їх поріг, а по-друге, відеозапис саме цього відрізка часу, адже спрацювали датчики на дверях та реєстрація руху.