Спостереження за зовнішніми зонами …

 Спостереження за зовнішніми зонами гіпермаркетів

Відеокамери повинні контролювати ряд зон гіпермаркету.

Центральний вхід

Ця камера, зазвичай, встановлюється на певному віддаленні від будови: на стінах сусідніх будинків, стовпах освітлення, рекламних банерах та ін. З її допомогою можна контролювати вхід до гіпермаркету, під’їзні шляхи, частину території паркінгу, об’єкти неподалік від входу (стоянки для візків, банкомати, термінали тощо). Така камера знімає архівні записи, але іноді можна використовувати камеру і в реальному часі. Наприклад, якщо інкасація гіпермаркету виконується саме через цей вхід, то оператор повинен контролювати ситуацію від прибуття інкасаторської машини до її від’їзду.

Паркування легкових машин

Місце, в якому будуть встановлені камери для контролю паркування, визначаються індивідуально для кожного конкретного випадку, з орієнтацією на місцевість. Рекомендується встановлювати відеокамери по кутах будови, щоб зони перекривали одна одну. Висота монтажу камер повинна бути такою, щоб їх техобслуговування згодом проводилося без особливих проблем. Оптимальний варіант – 3-4 метри. Кут огляду відеокамер потрібно вибирати так, щоб природні світлові джерела не засвітили картинку, а також не було відблисків. Відеокамери, які контролюють автопарковку, не працюють у реальному часі, а ось архів записів з даної відеокамери буде популярний у разі різноманітних ДТП, а також інших конфліктних ситуацій. Єдиний випадок, коли камери можуть використовуватися в реальному часі – це час пікового відвідування супермаркету, коли оператор може вирішити – чи потрібно виставляти додаткових співробітників.

Евакуаційні виходи

Відеоконтроль протипожежних виходів необхідний, адже відповідно до протипожежних вимог ці виходи повинні бути не замкнені у години роботи гіпермаркету, що підвищує ймовірність виносу товару саме через них. Установка камер, які контролюють протипожежні виходи, виконується або за допомогою окремих відеокамер, або за допомогою тих камер, які вже встановлені в гіпермаркеті або зовні його (для контролю периметра, паркування, центрального входжу та ін.). Оскільки через такі виходи можна здійснювати розкрадання, то необхідно контролювати ці відеокамери в реальному часі – лише у цьому випадку можна уникнути проблем, пов’язаних з винесенням товару.