THD або IP? Порівнюємо
два …

 THD або IP? Порівнюємо  два типи камер

У нас часто запитують, у чому різниця між THD і IP камерами, і яка з них краще. Не відкладаючи до нових віників ми вирішили порівняти два типи камер і нарешті розібратися в одвічному споживчому питанні: що купувати?

Переймаючись питанням: що краще, IP або THD? – на думку спадає аналогія – що краще, м’ясо або риба? Про смаки, звичайно, не сперечаються, скажете ви. Але можна поговорити про калорійність, ситність та ціну. А для початку варто визначитися з тим, що ви хочете приготувати.

THD камера Hikvision DS-2CE16C0T-IR
 

Turbo HD або THD-камери – це “друге дихання” аналогових камер. Вони з’явилися разом з розробленим у 2012 році стандартом HD-TVI й дозволили модифікувати вже існуючі системи аналогового відеоспостереження завдяки двосторонній сумісності (до THD-реєстратора можна підключити аналогову камеру, до аналогового – THD-камеру).

Окрім того, THD – чудове бюджетне рішення, якщо немає потреби у тонких налаштуваннях. Наприклад, ви вирішили іноді наглядати за дачею. Знадобиться парочка THD-камер і реєстратор. Турбуватися про те, що сусіди крадуть ваші вишні більше не доведеться.

Плюси. Сумісність зі старими системами відеоспостереження, демократичний ціновий діапазон (в середньому – у два рази дешевше IP-камер), легкість підключення та налаштування обладнання.

Мінуси. Обмежена якість зображення, залежність від якості кабелю (наявність шумів і дальність до 500 метрів), необхідність купувати реєстратор і “тягнути” окреме живлення для кожної камери, а це сильно зменшує розрив у ціні.

IP-камера Hikvision DS-2CD2010F-I

IP – наслідок того, що універсальність дісталася і до відеоспостереження. Окремий мережевий пристрій, який можна налаштувати саме так, як вам потрібно.

При використанні IP-камер на зображенні істотно менше шумів (не впливають різноманітні “наведення” та ін.)

Плюси. IP-камери мають вбудоване програмне забезпечення, яке дозволяє покращити зображення на самій камері під час запису. Зокрема, легко налаштовуються кольори, насиченість зображення, захист від стрічного засвічення. Окрім того, при використанні стандартної мережі Ethernet, живлення камер можна здійснити одним пристроєм на всю мережу, без необхідності “протягувати” кабелі живлення або купувати для кожної окремий блок живлення.

Можливість налаштувати безпосередньо камеру також дозволяє використовувати її без реєстратора, налаштувавши запис на комп’ютер або вбудовану карту пам’яті (або записувати на карту в разі втрати зв’язку з комп’ютером/реєстратором). Деякі IP-камери, окрім іншого, можуть використовувати Wi-Fi, тож якщо приміщення невелике, можна не тягнути багато нових кабелів.

Мінуси. Так, вона практично ідеальна. З недоліків можна назвати лише неможливість об’єднання зі старими системами відеоспостереження. Ці малі прагнуть усього нового. Ну, і звичайно, висока вартість. Така камера – задоволення не з дешевих.

Висновок. Відповідь на питання “що краще – IP або THD?” Залежить лише від ваших потреб і можливостей. Шукаєте простий, бюджетний варіант – вибирайте THD. Любите гнучкі налаштування, хочете використовувати камеру на великих відстанях, не користуватися реєстратором – ваш вибір IP. Але будьте готові заплатити більше.