Типи об’єктивів камер …

 Типи об’єктивів камер  відеоспостереження

Ви напевно помічали, що поруч з деякими камерами Hikvision є приписка “2.8, 3.6 мм” або “4, 8, 12” і ін. Це характеристика фокусної відстані об’єктива камери.

Та що робити, якщо купуючи камеру, ви не впевнені, який кут огляду знадобиться? Чи заздалегідь знаєте, що періодично кут огляду потрібно буде міняти. У таких випадках вам необхідна варіофокальна камера.

Це камера з однойменною варіофокальним об’єктивом, або варіофокалом. Особливість об’єктива в тому, що фокусну відстань можна регулювати вручну. Відстань регулюється тільки в певних рамках, тому на варіофокальних камерах вказані діапазони фокусної відстані, наприклад, 8-32 мм.

У варіофокальній камері фокус регулюється вручну (викруткою), і центри кадрів з різною фокусною відстанню знаходяться в одній і тій же точці (в межах найвіддаленішого кадру ви не вибираєте, який фрагмент збільшити). Цим варіофокальна камера відрізняється від трансфокаторною і поворотною камерами.

Фокусна відстань трансфокаторного об’єктива змінюється в певних межах спеціальним моторчиком камери. Центр кадру, як і в попередньому випадку, знаходиться на одному місці, але камери з трансфокаторним об’єктивом зручніші. Адже якщо камера встановлена у важкодоступному місці, зручніше змінити опцію віддалено, а не забиратися на 10-метровий стовп з викруткою в руці.

Поворотні або PTZ-камери – окремий випадок трансфокаторних. У цих камерах, як і випливає з назви (Pan-Tilt-Zoom – поворот, нахил, збільшення) зображення можна регулювати не тільки через фокусну відстань, але і змінюючи розташування кадру.

На записі завжди буде той кадр, який ви виставили останнім. Звичайно, якщо картинка виставлена максимально віддалено, у вашому розпорядженні залишається цифрове збільшення, але всі зміни варіофокальних, трансфокаторних, PTZ-камер виключно з фізичними, тому ви регулюєте фактично захоплювану картинку.

І наостанок, якщо ви не впевнені в тому, яка фокусна відстань камери вам потрібна, і хочете дізнатися хоча б в яких межах вона лежить, можете скористатися калькулятором об’єктивів, який нещодавно з’явився на нашому сайті.