Виставка Intersec Дубай 2018: …

 Виставка Intersec Дубай 2018:  штучний інтелект і “розумна” аналітика для “розумних” міст

Сьогодні індустрія безпеки створює рішення, покликані не просто спостерігати та запобігати злочинній діяльності. Перед системами відеоспостереження стоїть завдання осмислення навколишнього світу. На Intersec 2018, найбільшій виставці безпеки в близькосхідному регіоні, яка пройшла 21 – 23 січня в Дубаї, виробники поставили собі за мету показати, як аналітика передбачення і штучний інтелект вже використовуються в реальних додатках для прогнозування злочинної поведінки, управління трафіком і оптимізації інтелектуальних операцій міста.

Дубай – “розумне” місто

Дубай чудове місце для демонстрації нерозривного зв’язку “розумних” міських проектів і штучного інтелекту. Під керівництвом Його Високості шейха Мухаммеда бін Рашида Аль Мактума, влада Дубаю поставили перед собою мету зробити Дубай “найщасливішим містом на Землі”, застосувавши передові технології “розумного” міста.

Поліція Дубаю, давній партнер Intersec, запустила ряд ініціатив у сфері громадської безпеки, включаючи додаток для IOS – Smart Police, системи локації та відстеження ДТП і прокладання SOS-сигналів для смартфонів, smart-годинників й інших мобільних гаджетів. На виставці дубайська поліція продемонструвала як штучний інтелект може втілити в життя сучасні прототипи Робокопа. Це неозброєні роботи-патрульні в людський зріст, з ПЗ для розпізнавання осіб і автономерів, створені для автоматичного збору доказів і інших важливих даних.

Hikvision: презентація розробок із застосуванням ШІ

На жвавому стенді Hikvision відвідувачам були представлені останні розробки компанії в області штучного інтелекту, наприклад, IP-камери серії DeepinView і серія відеореєстраторів DeepinMind. На презентації Hikvision продемонструвала прихильність штучному інтелекту, ознайомивши партнерів зі своєю стратегією та останніми рішеннями компанії. Презентація була популярною серед гостей виставки, її відвідали понад 250 осіб, що цікавляться інноваціями із застосуванням технологій глибинного навчання у відеоспостереження.

На презентації були присутні президент компанії Hikvision пан Ху Янчжун і генеральний директор MENA пан Біньсун Сюй. Вони зробили акцент на тому, що компанія використовує переваги ШІ та хмарні технології, щоб вийти за рамки традиційних систем відеоспостереження та обробки відеоданих.

 ШІ на периферийних пристроях

Ключовим питанням, на думку Hikvision, стало те, як можна вирішити характерні для аналітики, розташованої в хмарі, проблеми, у той час як краще на даний момент рішення – це ШІ, розташований у хмарі. Для Hikvision відповіддю стало багатошарове рішення, що переносить аналітику, засновану на ШІ з хмари на периферійні пристрої.

У фреймворку хмари ШІ, дані збираються та аналізуються на периферії, використовуючи технологію глибинного навчання, перш ніж цільова інформація передається в мережу і в остаточно обробляється в хмарі. За концепцією Hikvision, система класифікує і розпізнає риси детальніше за традиційну аналітику, що робить її ідеальною для розпізнавання осіб, підрахунку людей і роботи з трафіком. Це відбувається через те, що вихідні дані аналізуються до моменту стискання. Це запобігає втраті даних і дає більше цінних деталей. Фреймворк максимально знижує навантаження на центр обробки даних завдяки тому, що тільки релевантна, цільова інформація передається мережею.

Китайський виробник підкреслив, що технологія ШІ Hikvision вже довела свою ефективність, під час застосування в реальних умовах: правоохоронними органами, управлінням дорожнім рухом і “розумними” містами. Хмарне рішення ШІ + переносить цю технологію на наступний рівень.

 У гостей виставки Intersec 2018 була можливість переконатися в тому, що аналітика передбачення і штучний інтелект більше не історії з книг про далеке майбутнє: На Близькому Сході й в усьому світі системи безпеки стають “розумнішими”. Редакція hikvsion.org.ua сподівається, що в недалекому майбутньому штучний інтелект прийде в Україну.