Як налаштувати відео…

Як налаштувати відеореєстратор?

У багатьох людей, що купили камери та реєстратор, виникає бажання під’єднати й налаштувати це корисне обладнання самостійно. Цілком похвальне бажання, бо не доведеться платити за виклик фахівця, та й корисно буде знати, як влаштовано ваше відеоспостереження, тим більше що це зовсім не складно.



Отже, спробуємо просто і доступно розповісти як налаштувати відеореєстратор. Розглянемо два існуючі варіанти:

1. Підключення камери до реєстратора, а потім до монітора (перегляд відео тільки з цього монітора).



2. Налаштування для виходу в інтернет. А це означає, що ви зможете переглянути відео з будь-якого місця, де є ПК і інтернет, навіть з мобільного телефону.

Ми використовуємо TurboHD камеру Hikvision DS-2CE16C0T-IR і відеореєстратор Hikvision DS-7104HGHI-E1.

Розпакувавши камеру, ми бачимо три шурупи з дюбелями (зрозуміло навіщо) і, власне, саму камеру з двома штекерами. У перший підключається блок живлення 12 v (у комплекті з камерою, на жаль, не йде). Другий – щоб під’єднатися до реєстратора – для цього нам потрібен коаксіальний кабель і два роз’єми BNC. Ми використовуємо цілком зручні роз’єми «BNC-пружина».



Перед всією процедурою конекту з відеореєстратором його необхідно розкрутити (внизу 4 гвинтики) і помістити туди жорсткий диск, під’єднавши його проводами ( йдуть у комплекті, так само як до комп’ютера) та зібрати назад.



За допомогою трьох дюбелів встановлюємо камеру у вибраному для неї відповідному місці та простягаємо кабель до реєстратора. Кабель потрібно зачистити з обох сторін. Двома словами: всередині кабеля є мідна жила. Потрібно обрізати все, що йде поверх цієї жили (ізоляція, обплетення, друга ізоляція) щоб оголити її на 5-6 мм.



Найзручніше це зробити за допомогою спеціального “ножа-защіпки” (обробного інструменту для коаксіального кабелю), або звичайним різаком (канцелярським ножем), тільки акуратно.



Потім розкрутіть BNC-роз’єм і ви побачите дуже просту картину – присутній один маленький гвинтик, який закручений перпендикулярно у мідну трубочку, у яку ми й вставляємо нашу жилу кабелю.



Відкручуємо трохи цей гвинтик, вставляємо жилу і затискаємо гвинт назад, зверху ізоляції кабелю опинилися якісь металеві “вушка”, їх ми обжимаємо пасатижами, щоб кабель надійно тримався у роз’ємі.



Шнур готовий. Одну його сторону приєднуємо до штекера методом “вставити й прокрутити”. Прокручуючи навершшя роз’єму, надійно закріплюємо у ньому штекер. Другу сторону також приєднуємо до відеореєстратора в одне з чотирьох гнізд, під якими написано “video in”. Далі підключаємо у відеореєстратор блок живлення 12v (який йде у комплекті) у гніздо з написом 12v. В USB підключаємо мишу (у комплекті) і приєднуємо до реєстратора монітор за допомогою VGA-шнура.



Вмикаємо реєстратор



Для того, щоб зрозуміти як налаштувати відеореєстратор, його спершу потрібно увімкнути. У цей момент відеореєстратор може почати подавати звукові сигнали (пищати). Це може статися через те, що ви забули вставити у нього, наприклад, жорсткий диск. Де знайти причину і як відімкнути набридливе пищання, ми розповімо трохи пізніше.

Отже, вибираємо мову, потім вас запитають, чи запускати помічника? Можна ним скористатися – натиснувши “слід.”, і у вас по черзі будуть з’являтися на моніторі вікна з базовими налаштуваннями. За запитом потрібно буде ввести пароль який ви придумаєте: чим складніше, тим краще. Рекомендуємо це зробити, через те, що різні віруси (або хакери) проникають на відеореєстратор у першу чергу підбором стандартного пароля.

Налаштовуємо час і дату. Після цього буде вікно з мережевими налаштуваннями, якщо ви поки не плануєте підключати реєстратор до мережі, вони вам не знадобляться. Далі черга вінчестера, у цьому віконці його можна побачити, визначити та відформатувати.

Повернемося до звукових сигналів нашого відеореєстратора, заходимо правою кнопкою миші у “головне меню” → “конфіг.сістеми” → “попередження” та бачимо їх опції (причини звукових сигналів) – відсутність HDD та ін. Усього є три види тривожних повідомлень: звукові, sms, email. Знімаємо/ставимо галочки зі “звукових сигналів” і тиснемо “застосувати”. Так само налаштовуємо інші повідомлення.

І ось ми переглядаємо відеокамери. Можемо розгорнути/згорнути на весь монітор подвійним кліком по зображенню.

Заходимо у налаштування камери. OSD (показ імені, формат дати/часу та ін.), налаштовуємо опції зображення, детекцію руху, можемо увімкнути опцію засуву відео (активація детектора втручання), втрати відео (увімк.тривоги втрати), а також в управліннях камерами налаштовуємо датчик руху, вибираємо ділянки (області) на які камері потрібно реагувати/не реагувати.

Щоб налаштувати розклад запису заходимо в конфігурацію запису, там все дуже просто. Таблиця розкладу запису на тиждень та квадратики, в яких ми відповідним кольором помічаємо години запису, безперервну зйомку або запис по руху в кадрі.

Це було нескладно. Тепер ви знаєте як налаштувати відеореєстратор.