Як вибрати камеру відео…

Як вибрати камеру відеоспостереження?

 

 

Ви не знаєте, як вибрати камеру?

Припустимо вам для певної мети знадобилася камера. Є два шляхи.

  • Зателефонувати у місце де продають камери та вивалити їм всю інформацію, нехай вибирають, робота у них така.
  • Вибрати камеру самому, почитавши характеристики та зрозумівши, що саме треба для вирішення завдання і як не переплатити при цьому.

У будь-якому випадку, краще зробити невеликий пошук в гуглі, щоб зорієнтуватися в якості та виробниках. Якщо цього не зробити, як зрозуміти що саме вам хочуть продати?

– Мені машина треба, їздити.
– Беріть Бентлі, відмінна машина.
– А мені ще картоплю з дачі возити.
– Так там багажник великий.

 

Щоб уникнути такої ситуації, коротко пройдемося основними характеристиками камер, і переведемо їх на нормальну людську мову. Поїхали!

Роздільна здатність і тип камери: Аналогова – TurboHD – IP

  • Якщо завдання стоїть таким чином: “мені потрібно бачити, коли людина заходить у двері” – це одна камера.
  • Якщо завдання стоїть так: “мені потрібно бачити, хто саме заходить в двері” – це зовсім інша камера.

Аналогові камери з роздільною здатністю приблизно 704х576 px (пікселів), живляться окремим кабелем і передають відеосигнал кабелем типу “коаксіальний”, на відстань до 100 м.

TurboHD камери з роздільною здатністю до 1920х1080 px (пікселів), живляться окремим кабелем живлення і передають відеосигнал кабелем типу “коаксіальний”, на відстань до 500 м.

IP-камери з роздільною здатністю до 2048х1548 px (пікселів), можуть живитися як окремим кабелем, так і кабелем, яким передають відеопотік. Використовується кабель типу “кручена пара”. Відстань від камери до найближчого свіча – до 100 м. Особливість у тому, що камера – самостійний мережевий об’єкт, зі своєю мережевою адресою (можна дивитися з локальної мережі безпосередньо, використовувати наявні комп’ютерні мережі та ін.)

Роздільна здатність аналогових і IP-камер відрізняються. Різні розумні функції доступні поки що повною мірою саме IP-камерам. І у них принципово різна схема підключення і роботи.

 

Бюджет

Іноді при заданому бюджеті різноманітності взагалі не буде. Якщо ви хочете дешевшу систему – вибирайте аналогову або TurboHD-систему. Реєстратор та кілька камер, які ви без зусиль зможете під’єднати один до одного самостійно, цілком забезпечать вам функціональність на всі гроші. Якщо ви хочете найкращу якість зображення – вибирайте IP. Крім того, якщо ви не маєте потреби в установці великої кількості камер, ви можете придбати одну IP-камеру, яку можна відразу використовувати під’єднавши до вашого персонального комп’ютера і налаштувавши її самостійно.

 

Вибір вуличної/кімнатної камери

Вулична камера повинна бути герметичною. Якщо у характеристиках камери є абревіатура IP66, камеру сміливо можна встановлювати на вулиці. Абревіатура означає Ingress Protection x y. Перша цифра говорить про захист від твердих частинок (пилу), друга – про захист від рідин.

Простою мовою IP66 – це герметичність, можливість вуличного встановлення, антинегода. Занурення у воду цілком не рекомендується.

Також варто звернути увагу на температуру. У деяких камер є внутрішній обігрівач (витримує до -40 °) іноді корисно, якщо камеру треба ставити в холодильник.

 

Об’єктиви і кути

У характеристиках камери зазвичай вказується F-число (якщо захоплюєтеся фотографуванням, вам усе буде зрозуміло). З цього числа по таблиці обчислюється кут. Наприклад, 2.8 це приблизно 85 ° -100 °.

– Чому такий розкид?

Серцевина камери – матриця, яка безпосередньо приймає зображення, буває різного розміру (1/3, 1 / 2,7). Оптика процесу там складна. При одному і тому ж об’єктиві на матрицях різного розміру будуть різні кути..

Зазвичай виробник вказує для кожної камери, з яким кутом вона буде наглядати.

– Я бачу на переліку характеристик кілька циферок, типу 2,8; 4; 6. Це як?

Зазвичай кожна камера з фіксованим об’єктивом випускається у декількох варіантах (на заводі, спеціальним роботом накручені й вивірені кілька об’єктивів з різними кутами). Порахуйте потрібний вам кут і запитуйте камеру з потрібним об’єктивом.

– А ось я ще бачу “варіофокальні камери”, там цифри типу 2,8-12. Це як?

Там прироблений об’єктив зі змінним F-числом. На ньому можна крутити руками зум і різкість. Зазвичай на варіофокальних об’єктивах глибина різкості менша.

 – А ось камера під CS-об’єктив, там взагалі немає F-числа.

Це камера до якої можна докупити і накрутити необхідний об’єктив типу “CS” (галузевий стандарт нарізного сполучення об’єктивів для відеоспостереження).

CS-об’єктиви бувають різні, як фіксовані, так і варіофокальні. Різної якості, кутів, виробників. Ім’я їм легіон. Hikvision, до речі, робить свої, дуже розумні.

– А якщо написано, що об’єктив моторизований? Там всередині моторчик?

Так.

 – А що він робить?

Можна віддалено, через мережу управляти зумом.

 – А якщо хочеться ще й камеру крутити?

Камера з моторизованим об’єктивом і приробленими сервомоторами, яку можна віддалено крутити, називається спідом (англ. Speed Dome – спритний купол).

 

 

Світлочутливість і колір

 

Сьогодні практично всі камери вміють переходити в чорно-білий режим вночі для кращого зображення в темряві. Для посилення ефекту, половина камер обладнана вбудованою інфрачервоною підсвіткою.

Світлочутливість камери визначає її здатність розрізняти предмети в умовах низької освітленості. Чим менше число в Люксах, тим краще. Цей параметр може виявитися важливим для камер без ІЧ-підсвічування, наприклад для таких, як камери під CS-об’єктив. 

В умовах дуже яскравого фонового освітлення, наприклад на тлі вікна з сонячної сторони будівлі, зображення головного об’єкту спостереження може виявитися темним, у такому випадку ви не розберете хто увійшов, а побичите лише темну постать людини. Для подібних випадків можна порадити камери з мега-функціями BLC або WDR. 

 

Антивандальність

Антивандальність допоможе камері пережити зустрічі з половинкою цегли та іншими неприємними предметами.

Зазвичай купольні антивандальні камери мають посилений тип кріплення і прилягання до поверхні. Якщо кріпити на анкерні болти, людина з ломом буде плакати від безсилля, розмазуючи сльози по замурзаним злочинним щокам. Набагато простіше залити камеру фарбою, ніж намагатися її розбити чи відколупати. Від фарби поки порятунку немає.

 

Живлення

Зазвичай, якщо не вказано зворотного, блоки живлення до камер продаються окремо.

Чому?

Специфіка галузі. Зазвичай живлення відеоспостереження зводять в окремі приміщення або заводять у закриті бокси. Підбираються потужніші блоки живлення (один тримає 3-5-10 камер). Такі блоки дешевші, надійніші, їх простіше обслуговувати і якщо приробити до одного такого блоку акумуляторну батарею, не буде проблем з безперебійністю живлення.

IP-камери можна живити крученою парою, там потрібен спеціальний блок живлення (PoE).

У цілому питання живлення вирішуються під задачу.

А який найпростіший БЖ?

Якщо потрібен “Найдешевий_пластиковий_як_зарядка_для_мобільного”, такі теж є. Недорого.

 

Отже, якщо ви хочете недорогу систему, вибирайте аналогову або TurboHD-систему. Реєстратор та кілька камер, які ви без зусиль зможете під’єднати один до одного самостійно, цілком забезпечать вам функціональність на всі гроші. Якщо ви хочете кращу якість зображення, вибирайте IP.