За нами стежать китайці?

 За нами стежать китайці?

Уявіть світ, в якому можна відстежити майже все, і кожен кадр, отриманий камерами відеоспостереження, надсилається на сервер уряду Китаю. Страшно? Ще б пак! Стрімке зростання китайських технологій відеоспостереження змушує неабияк турбуватися.

Компанія Hangzhou Hikvision Digital Technology на сьогодні вважається найбільшим світовим постачальником обладнання для відеоспостереження. Камери Hikvision з доступом в інтернет встановлені у понад 100 країнах. Представники Hikvision стверджують, що їх передові технології можуть розпізнавати номерні знаки та визначати, чи пише водій смс за кермом. Камери відстежують людей за допомогою унікальної технології розпізнавання облич і здатні ідентифікувати особу за метриками тіла, кольором волосся та одягом.

Тільки в США системи спостереження Hikvision можна знайти всюди: від в’язниць до аеропортів, будинків і шкіл та навіть на військових базах, наприклад, у Форт Леонард Вуд (Міссурі). Камери Hikvision встановлені у посольстві США в Кабулі (Афганістан). Згідно з документом про держзакупівлі США, опублікованим на ipvm.com, найбільшому у світі журналі з торгівлі відеоспостереженням в інтернеті, у серпні 2016 року представники посольства США прийняли рішення дозволити брати участь у тендері на постачання відеоспостереження тільки імпортерам продукції Hikvision.

Едвард Лонгколишній співробітник компанії, що спеціалізується на обладнанні для відеоспостереження з Флориди, звернувся до уряду США з листом, у якому Лонг застерігав, що камери Hikvision відправляють записану інформацію в Китай.

«За останній рік [Hikvision] … заполонила Сполучені Штати своїм обладнанням», – написав він. «Кожен раз, коли один з їхніх пристроїв підключається до інтернету, він направляє всі ваші дані на три сервери у Китаї. Володіючи цією інформацією, китайський уряд може у будь-який час увійти в будь-яку систему відеоспостереження по всьому світу». Френк Фішерман, колишній роботодавець Едварда Лонга і генеральний директор IC Realtime Security Solutions (IC Realtime – великий виробник власного обладнання для відеоспостереження в США і Європі) в інтерв’ю VOA news заявив, що обладнання Hikvision розроблене таким чином, що зламати його було не надто складно. «У камерах зашифрована можливість стороннього доступу, навіть якщо ви зміните логін і пароль», – сказав він, додавши, що ймовірно у виробничому процесі Hikvision відкриває бекдори, і виробник може контролювати пристрої віддалено, без відома користувачів.

Одначе президент IPVM Джон Хонович поділився з VOA news іншою думкою.

IPVM – провідний інформаційний ресурс про відеоспостереження, що надає незалежну та об’єктивну інформацію. IPVM відмовляється від будь-якої реклами, спонсорства та консультацій виробників.

«На сьогодні ми не знайшли жодних доказів того, що камери Hikvision надсилають інформацію у Китай, і немає жодного підтвердження наявності бекдорів».

Джон Хонович

Джефрі Хіпрезидент філіалу Hikvision у США і Канаді, висловився стосовного цього у інтерв’ю SourceSecurity.com.

«У певних виданнях прозвучала низка неправдивих звинувачень, направлених проти суспільного і промислового іміджу Hikvision. Ці звинувачення адресовані не лише Hikvision, а й багатьом іншим китайським виробникам, і жодне з них не було підтверджено – вони необґрунтовані. Холодна війна офіційно закінчилась, коли впала Берлінська стіна, та я бачу, що для декого вона триває», – додав він. «Нам усім було б краще, якби замість того, щоб жити минулим, ми дивилися в майбутнє і разом змінювали і вдосконалювали світові технології».

Джефрі Хі

Компанія Hikvision заснована у 2001 році як урядовий науково-дослідний інститут Китаю. Понад 42% акцій компанії належать державним підприємствам Китаю, іншими акціями володіє широка акціонерна компанія і венчурні інвестори, у тому числі 18% належать приватному капіталу в Гонконзі.

Сьогодні Hikvision відкрила 35 філій у материковому Китаї та 21 закордонну філію з понад 18 000 співробітників.

За матеріалами voanews.com