Забезпечення енергії …

Забезпечення енергії для енергійного сучасного світу

Енергію можна розглядати як джерело життя сучасної цивілізації. У 2019 році п’ятиденне затемнення спричинило хаос у Венесуелі, давши світові відчути, що станеться без неї. Одним жахливим результатом стала смерть 26 пацієнтів у лікарнях країни – порятунок життя спирався на владу. Енергетична промисловість несе відповідальність за задоволення всіх наших потреб у електроенергії. Але забезпечення енергією – це далеко не подвиг, тим більше, що лише європейські споживачі використовують близько 11% світових запасів енергії.

 Виклики забезпечення енергією

Це також великий бізнес, і він має ряд досить унікальних проблем. Мета – підтримувати постійне виробництво, трансформацію та розподіл електроенергії, забезпечуючи безпеку енергії по всій інфраструктурі – надійно. Ці ділянки енергії часто дуже великі і можуть бути досить складними.

 

Однією з великих проблем для забезпечення енергетичних майданчиків є кількість присутньої міді. Мідь використовується у всіх промислових процесах через її високу пластичність, ковкість, тепло- та електропровідність та стійкість до корозії. Це робить її цінним товаром. Відомо, що злодії проникають на енергетичні майданчики виключно з метою вилучення міді та її продажу. Ці майданчики також можуть бути центром уваги терористів чи екстремістів, які обирають вагомі цілі для удару. 

Загалом, це місця, які дійсно можуть отримати вигоду від інновацій сучасних технологій. 

 

Надійне забезпечення енергії

Енергетичні майданчики, як правило, огороджені і мають попередження про небезпеку для тих, хто втручається у прохід. Однак поширеною помилкою є те, що це «надмірно перебільшено» і виключно через безпеку. Насправді ці попередження покликані попередити людей про потенційні небезпеки, які можна знайти на цих територіях. 

Наприклад, електрична трансформаторна станція може виробляти приблизно 75 000 вольт або більше в певний час. У минулому це призвело до смерті порушників, тому є цілком реальною загрозою. 

Інноваційні рішення для цього включають надійну безпеку по периметру. Спеціальна технологія, яка тут стає в нагоді, – це візуалізація тепла . Загальна установка включає теплові камери з двома спектрами дії. Вони можуть виявляти теплові сліди порушників навіть у найменшій видимості. Візуальний об’єктив камери, з іншого боку, може забезпечити пояснення та перевірку. Часто додається PTZ -камера, що дає операторам можливість швидко і детально зосередитися на певній області. Вони також можуть стежити за “зловмисниками”, коли вони рухаються територією. Ще один пристрій, який слід розглянути в цій ситуації, – це гучномовець, який можна підключити до системи. Це може бути використано для звучання певного записаного попереджувального повідомлення або навіть оператора для прямого спілкування.

Енергетичні майданчики можуть бути великими і охоплювати низку будівель та територій, де розміщено всі види обладнання. Для забезпечення гнучкої та ефективної безпеки “на місці” можна використовувати різноманітні камери,  сигналізатори та  радіолокаційні детектори .

Проблеми безпеки та чутливості означають, що кожна будівля часто потребує заходів контролю доступу. Використовуючи картку, відбитки пальців або навіть сканування обличчя, авторизований персонал може мати легкий доступ. Також можна встановити домофон, щоб охоронець міг перевірити дійсність запиту на вхід. Вони навіть можуть відкрити двері дистанційно.

 

Усі ці окремі пристрої можна об’єднати та керувати ними в одному місці. Використовуючи централізовані інструменти VMS, такі як HikCentral Hikvision , оператори можуть бачити канали з усіх камер та керувати всією системою. Також є віддалені переваги.

 

У деяких випадках менеджери з безпеки можуть відстежувати майданчики з іншого місця. Доступ до мобільного додатку також може бути зручним інструментом моніторингу, навіть коли персонал перебуває у русі.

Прогнозне обслуговування

Важливою частиною підтримки потоку енергії є продовження обслуговування. Це може бути дуже трудомістким завданням – наприклад, за оцінками, в Європі існує 10 мільйонів кілометрів ліній електропередач. Уявіть, скільки часу знадобиться інженеру, щоб піднятися на стовп кабелю живлення, щоб перевірити роз’єми на кожному! 

На допомогу їм можуть прийти теплові технології. Можна встановити камери для моніторингу температури різних ключових частин території. Про будь-які температурні аномалії можна негайно повідомити оператору. Ця технологія також може мати подвійну роль – наприклад, обслуговування вдень та безпека вночі. З цих причин часто термографія використовується як стандартний метод швидкого пошуку проблем у всьому енергетичному майданчику. 

Ручна камера термографії  може використовуватися, щоб знайти проблеми там, де традиційні методи не можуть. Природа невеликої портативної камери означає, що її можна використовувати в більшій кількості місць, ніж більші пристрої. Вона оглядає всі ті невеликі незручні простори, які зазвичай можуть бути перешкодами для доступу.

 

Насправді, частина, де ця технологія дійсно вступає в свої права, полягає у прогнозному обслуговуванні. Якщо проблеми можна виявити до того, як вони стануть проблемою, це економить багато часу, зусиль та грошей. Це також означає, що потік електроенергії з меншою ймовірністю буде перерваний, оскільки можна планувати ремонт. Це дійсно чудовий приклад “попередженого попереджено”.

Час простою постачальника енергії впливає більше, ніж його бізнес. Це може мати значний вплив на енергомережу, залежно від того, яка частина інфраструктури задіяна. Захист потенційно небезпечного майданчику викликає труднощі, але інноваційні технології – це благо для менеджерів з безпеки. Тепер він може контролювати периметр у найтемнішу ніч, а також може відстежувати великі території та відстежувати окремих осіб. Це навіть може надати потрібним людям доступ до потрібних областей. Все це разом забезпечує душевний спокій тим, хто прагне зберегти сучасний світ освітленим та функціональним.

Джерело інформації